Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Czy plamki na powierzchni ramy to zdobienie nowoczesne czy tradycyjne?

25.04.2020

Obecnie na rynku mamy dostęp do ponad kilku tysięcy rodzajów ram w przeróżnych kolorach i zdobieniach. Mnogość produktów nie ułatwia nam zadania, gdyż musimy przeanalizować coraz większą liczbę elementów – kolor ramy, jej zdobienie oraz materiał, z którego została wykonana. Te wszystkie czynniki mają wpływ na końcowy wygląd ramy. Fragmentyczna analiza dotycząca np. wyłącznie materiału czy zdobienia ramy nie dostarczy nam kompletnej odpowiedzi na pytanie: czy dana rama będzie pasować do mojego wnętrza. Jeśli rozważasz więc zakup ramy z plamkami i zastanawiasz się, czy wybrane zdobienie będzie pasowało do Twojego wnętrza, musisz wziąć pod uwagę znacznie szerszą liczbę składowych. Rama, której powierzchnia została zdobiona plamkami, może mieć zarówno charakter bardzo nowoczesny, jak i tradycyjny. Wszystko będzie zależeć od pozostałych cech wybranej ramki.

Na co powinnaś zwrócić uwagę, by jednoznacznie określić, czy wybrana rama z plamkami ma charakter tradycyjny, czy nowoczesny?

Materiał ramy

Materiał ramy w pewien sposób warunkuje już jej finalny wygląd. Ramki wykonane z płyty MDF są najczęściej wybierane do dekoracji wnętrz nowoczesnych oraz minimalistycznych, a ramy aluminiowe zajmują czołowe miejsca w dekoracji pomieszczeń industrialnych i loftowych. Drewno zaś znacznie częściej znajdziemy w tradycyjnych i klasycznych aranżacjach, a właściwie wyżłobione będzie doskonałą ozdobą wnętrz barokowych.

Pozostałe zdobienia

Ramka, której powierzchnia została upiększona o plamki, może mieć zarówno bardzo wystawny, bogaty wygląd, jak i minimalistyczny. Model, który na swojej powierzchni posiada ornamentacyjne żłobienia w stylu średniowiecznym, czy też posiada dodatkową ornamentację w postaci np. złotego czy srebnrego paska, będzie wyglądał zupełnie inaczej od modelu, którego wyłącznym zdobieniem będą plamki. Pierwszy typ doskonale wpisze się w tradycyjne, klasyczne i pałacowe wnętrza, a drugi znacznie lepiej poradzi sobie w nowoczesnych aranżacjach.

Kolor ramy i plamek

Jeśli szukasz ramy do romantycznych, rustykalnych wnętrz dobrym wyborem będą drewniane modele, które na swojej powierzchni będą posiadały jasne plamki. Taka rama swym wyglądem będzie imitować wygląd starego drewna, które jest jak najbardziej pożądanym materiałem w aranżacjach wiejskich. Drewniane ramy równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach tradycyjnych i klasycznych, lecz tym razem polecamy stawiać na złote lub srebrne zdobienia. Delikatne akcenty kolorów biżuterii wniosą pożądany dla tego typu wnętrz subtelny luksus. Dla romantycznych dusz polecamy białe ramy, które na swojej powierzchni będą posiadały delikatne plamki w kolorze złota, bądź szarym, a fankom glamour z pewnością przypadną do gustu czarne ramy ze złotymi plamkami.

Ramka z plamkami może mieć wiele obliczy. Jej końcowy charakter zależy od wielu czynników, takich jak: materiał wykonania, kolor plamek oraz ramy, czy pozostałe żłobienia. By ułatwić Ci podjęcie decyzji, poniżej przygotowaliśmy kilka propozycji ramek, które pomogą Ci odnaleźć pożądane oblicze idealnej ramki.

Ramka Bergen AG imitująca wygląd starego drewna do wnętrz rustykalnych

Ramka Bergen AG o prostym profilu w kolorze brązowym, przez który przeplatają się beżowe plamki połączone ciemnobrązowymi. To zdobienie niesamowicie wygląda w pokoju, który swoim charakterem nawiązuje do klimatów rustykalnych. 

Luksusowa rama Elba AP z plamkami w stylu glamour

Kolejną naszą propozycją jest wyjątkowa rama Elba AP, która doskonale wpisze się w aranżacje pałacowe bądź w stylu glamour. Jej powierzchnia złota powierzchnia została pokryta szaro-brązowymi plamkami, które doskonale imitują wygląd starego złota. 

Nowoczesna propozycja ramki w plamki Parla AB

Ramka Parla AB wyróżnia się ażurowym wzorkiem przypominającym wytłoczone plamki, na srebrnym tle. Cała powierzchnia ramy wymalowana jest na kolor srebrny, co dodaje jej elegancji i nawiązuje do pomieszczeń nowoczesnych, jednak w tradycyjnych domach również się odnajdzie.  

Jak widzisz, ramka z plamkami ma nie jedno oblicze! Odpowiedź na pytanie: jakie są plamki na ramie – nowoczesne czy tradycyjne, jest zdecydowanie bardziej złożona, niż może się wydawać. Mamy jednak nadzieję, że nasz artykuł dostarczył Ci kompletnych informacji, które umożliwią zakup wymarzonej ramy. 

Zobacz inne wpisy