Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jak oprawić rysunek dziecka?

25.07.2020

Przypomnij sobie ostatnią sytuację, gdy Twoje dziecko wręczało Ci laurkę czy nowy rysunek. Pamiętasz ten pełen dumy uśmiech na jego/ jej twarzy? Dla dzieci tak pozornie błahe (z perspektywy osoby dorosłej) zadanie, jak wykonanie rysunku, jest dla nich czymś naprawdę ważnym. Za pomocą rysunku dziecko uzewnętrznia swoje emocje i między innymi dzięki niemu uczy się je rozpoznawać i sobie z nimi radzić, dlatego tak ważne jest, by poczuło się docenione w swojej "pracy". 

Zadbaj o rozwój swojego dziecka i pokaż mu, że jesteś z niego dumna! Opraw rysunki Twojego dziecka w ramkę!

Psychologowie twierdzą, że przez pierwsze 6 lat życia wykształcamy wzorce zachowań, które bardzo często będą nam towarzyszyć do końca naszych dni. Niedocenienie dziecka w chwili, która z jego perspektywy jest czymś ważnym, może wpłynąć na utworzenie się skojarzeń związanych z poczuciem bycia ignorowanym, które będą rzutować na jego przyszłe relacje partnerskie. Nie ma rodziców idealnych i każdy z nas popełnia błędy, jednak warto czasem spróbować popatrzeć na sytuację z perspektywy naszego malucha.

Dlaczego warto zachęcać dziecko do rysunku?

Dzieci są niesamowicie pomysłowe i kreatywne, co bardzo chętnie uzewnętrzniają na papierze. Rysowanie ma zbawienny wpływ na rozwój naszego dziecka. Prócz powszechnie znanych korzyści takich jak rozwijanie kreatywności czy nauka koncentracji są też mniej znane, lecz równie ważne. Rysowanie pobudza aktywność kory przedczołowej. Jaki to ma wpływ na rozwój naszego dziecka? Kora przedczołowa odpowiada za identyfikacje i kontrolowanie naszych emocji. Dziecko, które poświęca lwią część czasu na rysunku, w przyszłości powinno lepiej sobie radzić w kontaktach międzyludzkich. Doceniając nowy rysunek Twojego dziecka, wpływasz więc nie tylko pozytywnie na jego chwilowe samopoczucie, lecz motywujesz go do działania, które będzie miało pozytywny wpływ na jego przyszłe funkcjonowanie w społeczeństwie.

Jaką ramkę wybrać do oprawy dziecięcego rysunku?

Decydując się na zakup ramki do oprawy rysunku Twojego malucha, możesz wybrać klasyczne białe modele lub takie, które podkreślą jego małe dzieło sztuki. Dzięki tej drugiej opcji dziecko poczuje, że nie tylko doceniasz jego wysiłek, lecz również rozumiesz, co chciało tym rysunkiem przekazać. Odpowiedni kolor ramy potrafi wydobyć i podkreślić w zdjęciu to, co jest najważniejsze.

Może Twoje dziecko wręczyło Ci ostatnio portret rodzinny, na którym ma namalowaną jako jedyny niebieską koszulkę? Wybierz ramkę w niebieskim kolorze! Podkreśli ona element rysunku, który został wyszczególniony właśnie w tym kolorze. W ten prosty sposób pokażesz mu, że to właśnie on jest dla Ciebie najważniejszy. A może na środku rysunku zostało namalowane czerwone serduszko? Podkreśl je czerwoną ramką! Takich przykładów możemy mnożyć w nieskończoność. Ty znasz swoje dziecko najlepiej, więc poświęć chwilę jego/jej obrazkowi i zdecyduj, co powinno zostać podkreślone.

Rysunki dzieci są również wspaniałymi pamiątkami, a właściwie oprawiony rysunek może pozostać w doskonałej kondycji nawet przez kilka kolejnych dekad! Pierwszy obrazek Twojego dziecka może po długim czasie przyprawiać o prawdziwe wzruszenie

Odpowiednia oprawa rysunku Twojego dziecka pokaże mu, jak bardzo jesteś z jego dumna i doceniasz jego pracę! Jest to niesamowicie ważny aspekt w rozwoju emocjonalnym naszego malucha. Nie wiesz, w co oprawić rysunek dziecka? By zainspirować Cię do działania, poniżej przygotowaliśmy galerię ramek, które doskonale nadadzą się do tego zadania.

Różowa ramka Dalia AE idealnie oprawi rysunki Twojej małej księżniczki

Prosta ramka Dalia AE wykonana z drewna w kolorze jasnoróżowym. Jej powierzchnia została pozbawiona zdobień, dlatego jest to idealna ramka oprawy rysunku Twojego dziecka, gdyż swą formą nie odwróci od obrazka nadmiernej uwagi. Co więcej, jesteśmy przekonani, że Dalia AE będzie doskonałą dekoracją pokoju każdej małej dziewczynki.. 

Oprawianie rysunku dziecka z ramką Wera AD to prawdziwa łatwizna!

A może Twój maluch uwielbia zielony kolor? W takim razie doskonałą oprawą jego obrazka będzie Wera AD. To bardzo wyjątkowa rama, która została wykonana z drewna. Na jej seledynowej powierzchni możemy zobaczyć delikatne przetarcia, które stylizują drewno na stare. Idealnie sprawdzi się jako dekoracja do pastelowego pokoju dziecięcego.

Nicea BA to idealna ramka do oprawy rysunku w słonecznych barwach!

Twój maluch uwielbia żywe kolory? W takim przypadku wybierz ramkę Nicea BA. Ta wyjątkowa drewniana rama została pokryta żywą pomarańczową farbą, a dodatkowo jej powierzchnia została ozdobiona w nieregularne żłobienia w stylu afrykańskim. Ta propozycja idealnie sprawdzi się do oprawy egzotycznych rysunków. Mamy też dla Ciebie małą podpowiedź! Pomarańczowe dodatki wpływają pozytywnie na aktywność naszych kubków smakowych. Pomarańczowa ramka na rysunki dziecka wywieszona w kuchni będzie nie tylko podkreślać wyjątkowość jego dzieła, lecz pobudzi apetyt Twojego szkraba!

Docenienie dziecka od najmłodszych lat życia ma ogromny wpływ na jego późniejsze relacje w społeczeństwie. Ramka na rysunki dziecka pokaże mu, że jesteś dumna z jego pracy i będzie wyjątkowo sentymentalną ozdobą każdego pokoju! Mamy nadzieję, że z pomocą naszego artykułu wybór ramki do oprawy rysunku Twojego dziecka będzie banalnie prosty.

Zobacz inne wpisy