Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Ramki na zdjęcia do łazienki? Uważaj na wilgoć!

27.01.2021

Łazienka dla wielu z nas jest wyjątkowym miejscem w naszym mieszkaniu, gdyż to właśnie w niej możemy mieć w końcu chwilę dla siebie. Jest to uczta nie tylko dla naszego ciała, ale i naszego umysłu. Skupiamy się w niej wyłącznie na sobie i oddajemy się długo wyczekiwanej chwili relaksu.

Piękne otoczenie może nam pomóc w przeżywaniu tej wyjątkowej chwili, gdyż, co zostało wielokrotnie udowodnione przez psychologów, ładne rzeczy wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie. Dekoracja łazienki nie należy jednak do najprostszych, gdyż ciężkie warunki panujące w tym pomieszczeniu ograniczają nieco nasze możliwości.

Decydując się na zakup ramki do łazienki, musisz wziąć pod uwagę materiał, z którego została wykonana. Dowiedz się, jak udekorować łazienkę w stylowy i bezpieczny sposób za pomocą ramek!

W poniższym artykule skupimy się nie tylko na tym, jakie ramki najbardziej nadają się do dekoracji łazienki, ale również podsuniemy Ci kilka pomysłów na oryginalną dekorację łazienki przy pomocy ramek.

Jakie ramki do łazienki wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem o wysokiej wilgotności powietrza. Wynika to przede wszystkim z występującej tam pary wodnej, która pojawia się podczas korzystania z ciepłej kąpieli. Ze względu na panujące warunki, wszystkie przedmioty, które są pozostawione w naszej łazience, powinny odznaczać się wysoką odpornością na wilgoć.

Do tworzyw najbardziej odpornych na wilgoć zaliczamy aluminium, plastik oraz drewno. Ramki wykonane z tych materiałów idealnie nadają się do dekoracji łazienki. Materiały te wykazują się niską higroskopijnością, czyli zdolnością do pochłaniania wilgoci.

Szczególnie wyjątkowym tworzywem jest drewno egzotyczne. Ramki z drewna egzotycznego są idealną opcją do dekoracji łazienki, gdyż ze względu na swoje równikowe pochodzenie, zawierają one naturalne środki impregnujące m.in. olejniki, garbniki oraz żywice, dzięki czemu są wyjątkowo odporne na pleśń i grzyby.

Co do ramki do łazienki?

Szukasz pomysłu na oryginalną dekorację do łazienki? Ramki ze zdjęciami lub plakatami wydają Ci się zbyt powszechnym i nudnym rozwiązaniem?

Coraz popularniejszym i bardzo efektownym pomysłem jest oprawienie w ramkę mchu! Tak, dobrze przeczytałaś. Mech dekoracyjny w ramce 3D jest ostatnim krzykiem mody aranżacyjnych trendów. To doskonały pomysł na dekorację do łazienki, która pozwoli Ci przemycić do jej wnętrza nieco natury.

Martwisz się, że w Twojej łazience nie ma dostatecznej ilości światła? Nie masz się czym przejmować, gdyż występują odmiany mchu, którym wystarczy jedynie sztuczne światło emitowane przez żarówki.

Co więcej, taka dekoracja wcale nie musi być droga. Choć gotowe zestawy w Internecie mają dość zawyżone ceny, taką ramkę możesz z łatwością wykonać sama. Wystarczy, że zakupisz ramkę 3D oraz odpowiednią ilość mchu dekoracyjnego. Cena takiej samodzielnie wykonanej ramki może być nawet kilkukrotnie niższa od cen rynkowych!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł dostarczył Ci szczegółowej odpowiedzi na pytanie: jakie ramki wybrać do łazienki. Pamiętaj, by przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał wykonania ramki, gdyż niektóre z nich mogą pod wpływem wilgoci puchnąć. Ramka do łazienki powinna być przede wszystkim odporna na wilgoć!

Zobacz inne wpisy