Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jakie ramki do niebieskiego wnętrza?

23.11.2019

Nasze wnętrza mają niebagatelny wpływ na nasze samopoczucie. Zarówno kolor główny, jak i dekoracje powinny stanowić spójną kompozycję, która będzie codziennie cieszyć Twoje oko. Jednym z najbardziej popularnych kolorów wnętrzarskich jest kolor niebieski. Jest to jeden z najpiękniejszych i najbardziej subtelnych kolorów, lecz wymaga odpowiedniego podkreślenia. W zależności od dodatków możemy podkreślić melancholijny charakter niebieskiego wnętrza, lub nieco go oźywić – wybór powinien być spójny z Twoim temperamentem. Jednym z najprostszych sposóbów na odmianę wnętrza są ramki na zdjęcia, jednak...

Czy wiesz, które ramki wybrać do niebieskiego pokoju?

Szczegółową odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule!  Znajdziesz w nim nie tylko najbardziej polecane przez projektantów wnętrz kombinacje kolorystyczne, lecz również kilka ciekawostek o psychologii koloru niebieskiego!

Jak kolor niebieski we wnętrzu wpływa na nasze samopoczucie?

Niebieski kolor powoduje uczucie odprężenia, relaksu i wywołuje chęć marzenia. Z całą pewnością należy on do kolorów chłodnych, nieekspresyjnych, więc stylizacja oparta na barwie niebieskiej przypadnie do gustu marzycielom, osobom o duszy artystycznej i melancholijnej. Dekorując mieszkanie z dominacją niebieskiego, możemy postawić na dodatki w neturalnych delikatnych barwach, które podkreślą subtelny charakter omawianego koloru, lub dodać nieco kontrastu, który pomoże nam ożywić wnętrze. Wybór nalezy do Ciebie.

Jakiego koloru ramki do niebieskiego pokoju wybrać?

Jeśli zależy Ci na stworzeniu atmosfery relaksu, gdyż chcesz, by Twoje mieszkanie spełniało głównie funkcję przytulnego miejsca do odpoczynku postaw na delikatne, pastelowe lub ziemiste kolory. Błekitna ściana będzie tworzyć doskonałą kompozycję z delikatnymi beżowymi, bądź kremowymi ramkami w stylu romantycznym. Niebieski jest chłodnym kolorem, dlatego dobrym wyborem będzie również biel, która rozświetli pomieszczenie i doda mu nieco elegnacji. Doskonałą grę kolorów zapewnią również kolory ziemi – brązy.

Wnętrze urządzone w niebieskich kolorach przełamane delikatnymi jasnymi dodatkami może wydawać się niektórym osobom zbyt mało wystawne. Jeśli zależy Ci na bardziej wyrafinowym luksusowym efekcie, dodaj do pokoju dodatki w kolorze biżuterii. Niebieski daje nam prawdziwe pole do popisu w tej kwestii, gdyż jest idealnym tłem zarówno dla złota, srebra jak i miedzi. Niebiesko-biało-złote aranżacje wnętrzarskie pomogą ci stworzyć iście królewski charakter w Twoim wnętrzu.

Ekscentrykom, którym nie marzy się delikatne wnętrze, gdyż potrzebują ożywienia pomieszczeń, proponujemy szczególnie kolor pomarańczowy, który jest kolorem dopełniającym dla niebieskiego. Kompozycja niebieskiego i oranżu to dowód na to, że przeciwieństwa się przyciągają. Uzupełniające się kolory zestawione w jednej aranżacji wnętrzarskiej, wzmocnią swą intensywność i podziałają na efektowną w odbiorze dynamikę wnętrza. Jeśli chcesz uzyskać nowoczesny wygląd pomieszczenia, wybierz kolor palonej pomarańczy lub rdzawy – tworzą one idealne kompozycje z turkusem, kobaltem czy granatem.

Dobór dodatków ma ogromny wpływ na finalny wygląd mieszkania. Akcesoria wnętrzarskie mogą uziemić lub ożywić kolor główny, dlatego pełnią istotną rolę w każdej aranżacji wnętrzarskiej. Mieszkanie w kolorze niebieskim może mieć zarówno bardzo romantyczny, subtelny charakter, jak i szalony i modernistyczny. Jeśli wciąż nie jesteś pewna, która "twarz" niebieskiego bardziej do Ciebie przemawia, zapoznaj sięz naszą galerią. Jesteśmy przekonani, że pomoże Ci ona wybrać idealną ramkę do Twojego niebieskiego wnętrza.

Marynarska aranżacja czy romantyczny wystrój? Ramka Malmo AF pasuje do obu klimatów! 

Naszą pierwszą propozycją ramki do niebieskiego pokoju jest uniwersalna biała ramka Malmo AF. Jej minimalistyczna forma z delikatnym żłobieniem będzie pasować do wielu aranżacji wnęrzarskich. Doskonale sprawdzi się na tle granatowej ściany we wnętrzu marinistycznym, czy błękitnej kwiecistej tapecie w romantycznej sypialni.

Ramka do niebieskiego wnętrza Elba AP doda im luksusowej elegancji

Kolejną propozycją ramki do niebieskiego wnętrza jest klasyczna i bardzo elegancka Elba AP w kolorze złota. Rama Elba AP to idealna dekoracja wnętrz klasycznych i tradycyjnych. Jej powierzchnia została pomalowana specjalną techniką malarską, która daje efekt starego złota. Złoto stanowi idealny kontrast dla niebieskiego, a jego chłodny odcień (który został wykorzystany przy produkcji ramki Elba AP) doskonale komponuje się z ciemnym granetem, wprowadzając prawdziwy luksus do każdego pomieszczenia.

Pomarańczowa ramka Dalia AA ożywi niebieski pokój

Jeśli udekorowanie mieszkania w delikatne, stonowane kolory wydaje Ci się nudne, postaw na kolor pomarańczowy! Ramka Dalia AA w kolorze żywo pomarańczowym będzie doskonałym dopełnieniem niebieskich ścian. Wniesie do nich nieco życia i optymizmu. Jej minimalistyczna forma, pozbawiona dekoracji będzie idealnie komponować się z nowoczesnymi meblami.

Wybierając ramki do niebieskiego pokoju przede wszystkim powinniśmy sie kierować tym, jaki efekt końcowy chcemy osiągnąć. Jeśli zależy Ci na niezakłóconej niczym atmosferze relaksu, która pozwoli Ci wypocząć w domu po ciężkim dniu pracy, postaw na delikatne, kremowe lub pastelowe ramki. Ekscentrykom, których nudzą romantyczne zestawienia kolorystyczne, polecamy dekoracje w kolorze pomarańczowym, który jest kolorem dopełniającym dla niebieskiego.

Zobacz inne wpisy