Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jakie ramki wybrać do nowoczesnego wnętrza?

29.10.2019

Rosnące z roku na rok tempo życia popędzane rozwojem cywilizacyjnym popycha nas ku jak najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniom. Nic więc dziwnego, że styl nowoczesny, któremu przyświeca modernistyczna idea "forma musi podążać za funkcją", cieszy się nieustanną popularnością. Proste formy charakterystyczne dla danego stylu wymagają odpowiedniej oprawy w postaci akcesoriów wnętrzarskich, które wnoszą do pomieszczeń nieco przytulności i ciepła. Dobrym dodatkiem, który wpisuje się idee myślowe XX wieku, jest ramka na zdjęcia. Jednak...

Czy wiesz, jakie ramy najlepiej sprawdzą się we wnętrzu nowoczesnym? 

W tym artykule wytłumaczymy Ci idee stylu nowoczesnego oraz dowiesz się, jakie ramy do wnętrza nowoczesnego pasują najbardziej!

Czym charakteryzuje sie nowoczesny styl urządzania mieszkań?

Na początku artykułu, chcemy wyjaśnić Ci pewną nieścisłość, która często trapi naszych klientów i uniemożliwia prawidłowe dobranie dekoracji wnętrzarskich. Styl nowoczesny oraz styl współczesny we wnętrzarstwie nie są pojęciami tożsamymi. Styl nowoczesny jest uzewnętrznieniem w aranżacjach myśli ideologicznych XIX i XX wieku, w tym m.in. modernizmu, natomiast styl współczesny odnosi się bardziej do najnowocześniejszych, najbardziej popularnych rozwiązań wnętrzarskich współcześnie i nie jest powiązany z żadną epoką. 

Nowoczesny styl wnętrzarski ma swoje korzenie we wzornictwie niemieckim oraz skandynawskim. Odrzuca klasyczną ideologię piękna, która przez wiele epok była główną inspiracją i całą uwagę kieruje w stronę prostych linii oraz funkcjonalności. W takim mieszkaniu wszystko musi mieć "cel istnienia". Meble miały spełniać funkcje praktyczne, a za funkcje estetyczne miały odpowiadać dodatki. Najczęściej wybieraną formą dekoracji wnętrz nowoczesnych były abstrakcyjne rzeźby i nowoczesne obrazy. Pożądane są wszelkie przejawy sztuki modernistycznej, takie jak: sztuka abstrakcyjna czy malarstwo reprezentujące ruchy kubistyczne, czy fowistyczne.

Jakie ramki do nowoczesnego wnętrza wybrać?

Dobór dekoracji wnętrzarskich do stylu nowoczesnego powinien być kierowany abstrakcyjnością formy. Ramka do nowoczesnego wnętrza powinna cechować się niebanalną i geometryczną ornamentacją. Szczególnie dobrym rozwiązaniem będą modele, które wykonane są z efektownych materiałów.. 

Jeśli potrzebujesz inspiracji, które nakierują Cię, jaka ramka do stylu nowoczesnego będzie najlepszym wyborem, zapoznaj się z poniższą galerią. Znajdziesz w niej nasze propozycje ram, które idealnie oddają cechy omawianego stylu wnętrzarskiego.

Biała prosta ramka Nikozja AA przełamana abstrakcyjnym złotym ornamentem

Prostota przełamana niepowtarzalnym wzorem, który swym kształem przypomina niereguralne oczka występujące na plasterku miodu – idealna ramka do nowoczesnego wnętrza. Nikozja AA uosabnia jednocześnie najważniejsze cechy modernizmu: abstrakcję i minimalizm. Subtelna biel, która została przełamana złotym ornamentem, szczególnie dobrze się sprawdzi w aranżacjach wnętrz kobiecych o ciepłym i przytulnym charakterze.

Fuzja kawałków w wymyślnej nowoczesnej ramie Fondo AB

Wyjątkowo zachwycająca rama Fondo AB, która wygląda, jakby została stworzona z setek małych kawałków metalu, z których każdy niesie inną historię. Swym designem na pewno przypadnie do gustu fanom Gry o Tron, gdyż jej forma jest łudząco podobna do struktury Żelaznego Tronu. Jej kontrowersyjny wygląd jest doskonałą oprawą dla abstrakcyjnych obrazów czy czarno-białych zdjęć. 

Pochwałę geometrii w nowoczesnym wnętrzu podkreśli rama Granda AB

Jednym z głównych założeń stylu nowoczesnego jest odejście od klasycznych i barokowych ozdób, na rzecz prostych i minimalistycznych form. W te założenia z pewnością wpisuje się ramka Granda AB. Jej minimalistyczna skupiona na prostych liniach powierzchnia została ozdobiona w symetryczną kosteczkę, która ze względu na swoją kolorystykę wygląda nieco ekstrawagancko. To wyjątkowa oprawa do wyjątkowych zdjęć. Oryginalny wzór z pewnością wzbudzi ciekawość każdego domownika i przykuje uwagę naszych ulubionych fotografi.

Prosta forma, której wzornictwo wzbudza emocje, a nawet nieco szokuje – takie właśnie są ramki do wnętrz nowoczesnych. Stanowią one całkowite oderwanie od klasycznych kanonów piękna i proponują nową, bardziej ekstrawagancką i oderwaną od rzeczywistości formę ornamentacji.

Zobacz inne wpisy