Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jakie ramki wybrać do pomarańczowego pokoju?

09.11.2019

Pomarańczowe wnętrza to wybór prawdziwych entuzjastów, którzy są pozytywnie nastawieni do życia i wyróżnia ich zdecydowana odwaga. Choć zastosowanie tego koloru w aranżacjach wnętrzarskich wciąż nie jest zbyt popularne, niesie ono szereg pozytywnych afektów, które mają wpływ na nasze samopoczucie. W projektowaniu wnętrz arcyważną rzeczą jest jednak nie tylko wybranie koloru bazowego, lecz także kolorów dodatków – zarówno ściennych, jak i stojących. Wybrałaś za swój kolor bazowy pomarańczowy, ale ...

Czy wiesz, jakie ramki na zdjęcia powinnaś dobrać do pomarańczowego wnętrza, by stworzyć spójną kompozycję? Dowiedz się, jakie ramki najlepiej pasują do pomarańczowego pokoju!

Psychologiczny aspekt pomarańczowych wnętrz

Kolor pomarańczowy przede wszystkim kojarzy się z radością, zabawą oraz figlarnością. Skojarzenia te powodują, że wykorzystanie pomarańczowego w aranżacjach wnętrzarskich, zachęca do interakcji społecznych. To właśnie dlatego barwa ta nierzadko jest wykorzystywana w przestrzeni recepcji wielu ważnych korporacji. Nie jest to jednak jedyne wnętrze, w którym pomarańczowy, ze względu na swoją psychologię koloru, jest chętnie wykorzystywany. Innym przykładem są restauracje, gdzie pomarańcz często znajduje swoje zastosowanie w dekoracji ścian czy dodatkach wnętrzarskich. Zastanawiasz się, dlaczego akurat w restauracjach kolor ten cieszy się taką popularnością? Otóż ciekawostką jest, że kolor pomarańczowy znacząco stymuluje nasze kubki smakowe, a więc wzmaga apetyt – jest to więc bardzo pożądana reakcja w lokalach gastronomicznych i dobry patent na kolor w jadalni małych niejadków.

Jakie ramki do pomarańczowego pokoju wybrać?

Żywy i odważny charakter koloru pomarańczowego może być w nadmiarze nieco przytłaczający, w szczególności dla introwertyków, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie zestawienie kolorystyczne. Ponieważ kolor pomarańczowy należy do tzw. barw drugorzędowych i znajduje się po cieplejszej kolorystycznie stronie koła barw, w naturalny sposób dobrze będzie się komponował z ciepłymi kolorami. Jednak nie jest to wcale jedyne właściwe rozwiązanie, gdyż tworzy także doskonałą kompozycję z barwami dopełniającymi, w tym z m.in. z kolorem niebieskim.

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie kolorów do swojej osoby. Jeśli czujesz się ostatnio przygnębiona i często dopada Cię jesienna chandra, warto postawić na żywe, ciepłe kolory, które pomogą Ci wprowadzić się w dobry nastrój. W takim przypadku do pomarańczowego wnętrza powinniśmy dobrać jasne, ciepłe odcienie takie jak beżowy, żółty czy neutralny, lecz rozświetlający wnętrze, biały. Jeśli jednak wydaje Ci się, że wnętrze skomponowane z wyłącznie jasnych i ciepłych kolorów będzie dla Ciebie nieco przytłaczające i męczące, postaw na ramki w odcieniach niebieskiego, szarego czy zielonego. Pomarańcz bardzo dobrze komponuje się również z kolorem czarnym, który nada się do bardziej męskich aranżacji wnętrzarskich. 

Jak widzisz, kolor pomarańczowy daje Ci spore pole do popisu w doborze dekoracji wnętrzarskich. Żeby jednak nie popaść w paradoks "zbyt dużego wyboru", co może skutkować rezygnacją z dekorowania mieszkania, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji ramek, które idealnie sprawdza się, jako dekoracja do wnętrz w kolorze pomarańczowym.


Ramka Salvador AA wprowadzi wyrafinowane dopełnienie do pomarańczowego salonu

Brąz jest idealnym uzupełnieniem pomarańczowego koloru. Brązowy, jako "czarna owca" neutralnych kolorów, wraz z pomarańczą tworzy idealną elegancką i wyrafinowaną kompozycję kolorystyczną, która szczególnie dobrze sprawdzi się w dekoracji wnętrz klasycznych. Nasza propozycją ramki w tym kolorze jest Salvador AA. To nowoczesna, prosta rama w kolorze ciemnego brązu, która nie posiada żadnych dodatkowych zdobień. 

Beżowa ramka Leo BA stworzy przytulną i stonowaną kompozycję z pomarańczową ścianą

Pomarańczowa ściana jest idealnym tłem dla beżowych oraz kremowych dodatków ściennych. Oba kolory idealnie się uzupełniają, gdyż cieliste odcienie uziemiają ekscentryczny charakter oranżu, lecz jednocześnie wprowadzają przytulną i ciepłą atmosferę do każdego pomieszczenia. Naszą propozycją ramki do pomarańczowego wnętrza w kremowym odcieniu jest Leo BA. Jest to przykład ramy przestrzennej, która została wykonana w bardzo nowoczesnym stylu – profil ramy jest prosty, bez zaookrągleń czy też żłobień.

Wyrafinowana ramka Pedro AA stonuje zbyt krzykliwy odcień oranżu 

W naszym zastawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć propozycji dekoracji ściennej w białym kolorze. Biel jest doskonałym uzupełnieniem pomarańczowego. Oba kolory tworzą razem spójną, żywą, lecz niekrzykliwą kompozycję. Naszą propozycją w biały odcieniu jest elegancka rama Pedro AA. Ta biała rama z matowym wykończeniem nie posiada żadnych zdobień czy żłobień. Jej rogi zostały jednak lekko zaokrąglone, co dodaje jej uroku charakterystycznego dla klasycznych modeli. To doskonała ramka do pomarańczowego salonu w tradycyjnym, czy też klasycznym stylu.

Barwy pomieszczeń, w których przebywamy, manipulują naszymi emocjami, dlatego bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorystyczny naszych pomieszczęń. Wpływ na nasz nastrój ma nie tylko kolor bazowy, lecz także odpowiednio dobrane dodatki. Ekscentryczne wnętrza w kolorze pomarańczowym mogą zostać podkreślone przez żywe, ciepłe kolory lub nieco uziemione i stonowane przez barwy dopełniające w nieco chłodniejszych odcieniach. Wybierając ramki do pomarańczowego pokoju, kieruj się więc nie tylko zmysłem estetycznym, lecz także swoim charakterem.

Zobacz inne wpisy