Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Które ramki na zdjęcia wybrać do mieszkania w stylu boho?

03.12.2019

Dom przepełniony kulturą, pełen życia, w którym jednostka odcina się od niemoralnych idei kierujących społeczeństwem – to właśnie styl boho. Ten wyjątkowy styl jest czymś więcej niż tylko aranżacją wnętrzarską, to sposób na wyrażenie siebie. W boho nie ma zbyt wielu zasad. Jedyną zasadą jest stworzenie wnętrza, w którym możesz być w pełni sobą, jako samodzielna jednostka odcięta od zasad społecznych. Czyż nie brzmi to pięknie? Dom boho przepełniony jest pamiątkami z różnych podróży czy wymyślnymi dekoracjami. Żadna komoda, szafka czy ściana nie powinny zostać puste. Najbardziej efektowną i osobistą formą dekoracji ścian są ramki, jednak...

Czy wiesz, które ramki na zdjęcia wybrać do mieszkania w stylu boho? 

Jeśli chcesz dobrze zrozumieć ideologię tego stylu i wybrać idealne ramki,warto zapoznać się z jego zarysem historycznym.

Skąd pochodzi styl boho i jakie są jego założenia?

Nazwa boho wywodzi się od francuskiego Bohémien, które w XIX wieku było powszechnym określeniem dla Romów. To własnie od tej grupy etnicznej wywodzi się omawiany styl. Francuscy cyganie odrzucali powszechny materializm i ignorancję wobec sztuki. Prowadzili swobodne życie, które nie narzucało im zbyt wielu ograniczeń wolnościowych. Stało się to ogromną inspiracją dla artystów i muzyków zmęczonych pędzącym postępem technologicznym i cywilizacyjnym XIX wieku, który przewartościowywał rolę pieniądza w życiu człowieka. Tak właśnie narodziła się idea Bohemanizmu, która w okolicach 2010 przeżyła swój renesans w aranżacjach wnętrzarskich.

Bardzo swobodny i wolnościowy tryb życia cyganerii artystycznej jest żywo widoczny w aranżacjach w stylu boho. Wielowarstwowe eklektyczne wzory, wyraziste barwy i naturalne materiały to cechy charakterystyczne tego stylu. Mocno artystyczny charakter widoczny jest w dodatkach, które nierzadko są wykonane własnoręczni np. wyszydełkowane serwetki czy utkane, wzorzyste dywany na ścianach. W pomieszczeniu boho nie może zabraknąć również roślin, które podkreślają naturalistyczną naturę boho.

Jakie dekoracje i jakie ramki do boho wnętrza pasują najbardziej?

Wnętrza bohemiczne charakteryzuje przesyt dodatków, które podkreślają osobowości osób zamieszkujących dom. Kolorowe dywany czy ramki wywieszone na ścianach są formą wyrazu artystycznego, który również powinien odzwierciedlać naturę właściciela. A skoro o ramkach mowa, jakie ramki są najbardziej boho? Wszystkie te, które podkreślają odrębność i indywidualność – żywe kolory, różnorodne wzory czy ciekawe zdobienia. Warto też zwrócić uwagę na surowiec, z którego została wykonana dekoracja. Wnętrza boho przychylają się bowiem ku naturalnym materiałom, które są bliskie pierwotnemu środowisku człowieka.

Mamy nadzieję, że powyższe opisy pomogły Ci wyobrazić sobie, jak powinna wyglądać ramka do wnętrza boho. Jeśli jednak jesteś bardziej wzrokowcem i przemawiają do Ciebie grafiki, to koniecznie zapoznaj się z poniższą galerią, która przedstawia przykłady ramek do omawianego stylu wnętrzarskiego.

Postaw na dodatek w kolorze wolności! Wybierz zieloną ramkę Nicea BB to swojego boho wnętrza

Chcesz postawić na żywy kolor dodatków w swojej aranżacji boho? Postaw na zielony! Kolor symbolizujący życie, radość i wolność, czyli idee przewodnie bohemistów. Zielona ramka Nicea BB doskonale wpisuje się w omawiany styl. Choć jej forma jest bardzo prosta, to powierzchnia została pokryta artystycznym, nieregularnym wzorem. W tym przypadku nie trzeba długo przekonywać, że to idealna ramka do wnętrza boho – wystarczy rzut okiem na jej zdjęcie i wszystko jest jasne!
 

Bohemizm to także miłość do natury i prostych form, dlatego Idylla AB jest strzałem w 10!

W naszych propozycjach nie mogło oczywiście zabraknąć ramy z prawdziwego drewna. Rama Idylla AB w kolorze drewna bukowego doskonale sprawdzi się do zielonych ścian wnętrza bohemicznego. Jej prosta forma i pozbawiona ozdób powierzchnia doskonale wpisuje się w ideę prostego życia cyganerii artystycznej.

Ramka Idylla AE wniesie powiew natury w boho salonie

Prosta, a jednocześnie bardzo intrygująca ramka Idylla AE w kolorze ciemnego drewna. Rama ta charakteryzuje się wykonanym z drewna profilem, który nie posiada żadnych zdobień oraz uwypukleń. Doskonale wpisuje się w bohemiczne założenia dotyczące używania naturalnych materiałów. Idylla AE sprawdzi się w dekoracji wielokolorowych aranżacji, które wymagają lekkiego uziemienia żywych barw.

Każdy ze styli, którymi kierujemy się podczas urządzania naszych domów, posiada pewne zasady. Stylizacja boho słynie z pobudzających zmysły kolorów, wyrazistych wzorów oraz naturalnych materiałów. Dekoracje wybrane do takiego wnętrza, w tym również ramki boho powinny odzwierciedlać główne idee bohemistyczne – wolność jednostki, indywidualizm i radość z życia!

Zobacz inne wpisy