Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Które ramki wybrać do stylu etno?

19.11.2019

Chyba każdy zgodzi się z tym, że podróże kształcą i poszerzają nasze horyzonty. Powroty z dalekich podróży zawsze wiążą się z nowymi doświadczeniami i najpiękniejszymi wspomnieniami, które mogą zostać z nami na zawsze w postaci etnicznych pamiątek. Rozwój branży podróżniczej, który jest szczególnie widoczny od 2015 roku, wpłynął na powstanie w aranżacjach wnętrzarskich nowego stylu – stylu etno. Mieszkanie urządzone w stylu etnicznym w umiejętny sposób miksuje elementy różnokulturowego wzornictwa. Wiele osób traktuje ten design, jako rodzaj galerii pamiątkowej po najpiękniejszych podróżach, a przecież żadna galeria nie może obyć się bez ulubionych fotografii. Ramka na zdjęcia pomoże zachować Ci w idealnym stanie najcenniejsze zdjęcia, ale...

Czy wiesz, którą ramkę wybrać do wnętrza etno?

Wnętrza w stylu etno nawiązują do aranżacji meblarskich i dekoracyjnych dalekich krajów. Fascynacja takimi krajami jak Afryka Środkowa, Ameryka Południowa czy Daleki Wschód są główną inspiracją projektów etnicznych.

W tym stylu jak najbardziej pożądane są rzeczy naznaczone czasem, które przywieźliśmy z dalekich podróży. Etniczny klimat przywołują dekoracje zaczerpnięte z rejonów afrykańskich, takie jak: plemienne miski, naczynia ceramiczne czy bambusowe dodatki, połączone z odmiennymi ideologicznie i religijnie akcesoriami kultury Wschodniej figurkami buddy czy tkanymi ręcznie mandalami buddyjskimi

Nie ma tutaj żadnych zasad, jeśli chodzi o kolorystykę, a właściwie jest jedna zasada – "im więcej barw, tym lepiej". Ożywiająca kolorystyka obecna na wielobarwnych naturalnych tkaninach afrykańskich czy arabskich to esencja stylu etno. Pozorny chaos, który wprowadzają niedopasowane ze sobą dodatki z różnych zakątków świata, nadają unikalnego charakteru wnętrzu.

Wybierając ramkę do wnętrza etnicznego, musimy zwrócić jednak uwagę na jej materiał, z którego została wykonana – wnętrza etno powinny zawierać dekoracje wyłącznie z materiałów naturalnych. Plastikowa ramka zawieszona obok marokańskiej pufy może wyglądać nieco kuriozalnie. Dobrze by było, gdyby również swoją fakturą bądź wzorem kojarzyła się z jakimś kręgiem kulturowym.

Ramka do etno wnęrza Arabia AB przypomni Ci smak aromatycznej arabskiej kawy

Żadna kawa nie smakuje tak dobrze, jak prawdziwia Arabica – zgodzi się z tym każda osoba, która choć raz spróbowała prawdziwie arabskiej kawy z lokalnego baru. Jej smak, zapach i ten kolor. Choć jej smaku i zapachu nie pomożemy Ci wprowadzić do Twojego wnętrza, to możemy pomóc Ci z kolorem! Nasza pierwsza propozycja Arabia AB to ramka w kolorze kawowego brązu. Jej oryginalna faktura idealnie wpisze się w klimat wzorów etnicznych, a zawieszona w odpowiednim miejscu pozwoli Ci przez długi czas wspominać najpiękniejsze chwile ostatnich wakacji.

Surowa rama do wnętrza etnicznego Nika AB będzie doskonałą oprawą Twoich ulubionych zdjęć

Podstawową zasadą, którą powinniśmy kierować się przy urządzaniu wnętrza etno, jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Nie mogło więc wśród naszych propozycji zabraknąć ramki Nika AB, która wykonana została z naturalnego drewna. Jej surowa, geometryczna forma doskonale wpisze się w "niestaranny" klimat mieszkań etnicznych. Ramka nie została poddana nadmiernej obróbce – sęki na jej powierzchni mają podkreślać piękno naturalnych przedmiotów.

Egzotyczny powiew ramki Hedon AC w etno wnętrzu

Wśród naszych ramki do wnętrza etno nie mogło oczywiście zabraknąć modelu spośród naszych wyjątkowych ramek wykonanych z drewna egzotycznego. Ciemnobrązowa ramka Hedon AC została wykonana z drewna pochodzącego z równikowych lasów deszczowych – czy jakiś materiał może być bardziej etno? Na jej powierzchni widać sęki charakterystyczne dla naturalnego drewna, lecz pozbawiona została dodatkowych zdobień. Ze względu na jej wyjątkową odporność na wilgoć oraz pleśń, ten model jest szczczególnie polecany do dekoracji łazienki, czy też tarasu.

Zdjęcia pozwalają nam zatrzymać najpiękniejsze chwili podróżniczych wojaży na zawsze! Ich właściwa oprawa zadba o dobry stan fotografii na przez długie lata i jest również świetną dekoracją. Wybierając ramki do wnętrza etno, powinniśmy kierować się ciekawą kulturą innych krajów – etniczne wzory czy kolory są jak najlepszym wyborem. 

Zobacz inne wpisy