Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Które ramy wybrać na ścianę do salonu?

20.01.2021

Salon jest najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem w naszym domu. To właśnie w tym miejscu oddajemy się odpoczynkowi z rodziną czy też gościmy naszych znajomych. Ze względu na jego funkcje, to właśnie w salonie spędzamy lwią część naszego czasu, dlatego tak ważny jest jego odpowiedni wystrój.

Jednym z największych aranżacyjnych faux-pas jest zostawienie pustych ścian w naszym salonie. Puste ściany przerażają surowością i ujmują przytulności pomieszczeniu, co zdecydowanie nie wpływa na nasz nastrój. Ramki to nie tylko tani, ale także bardzo efektowny sposób na zapełnienie pustych ścian w salonie, ale…

Czy wiesz, jakie ramki pasują do salonu?

W niniejszym artykule skupimy się na tym, co powinnaś wziąć pod uwagę przed zakupem dobrze dopasowanych ram do Twojego salonu oraz odpowiemy na pytanie, co włożyć do ramki w salonie.

Jakie ramy do salonu wybrać?

W przeciwieństwie do kuchni czy łazienki, ramki do salonu mogą być wykonane z każdego tworzywa, gdyż nie są w tym pomieszczeniu narażone na zbyt dużą wilgotność powietrza.

Możesz więc wybierać swój idealny model zarówno wśród lekkich ramek z MDF’u czy plastiku, jak i nieco cięższych ram drewnianych i aluminiowych.

Styl ramki do salonu powinien być spójny ze stylem wnętrzarskim pomieszczenia. Jeśli Twoje wnętrza urządzone są zgodnie z najnowszymi trendami, nowoczesne obrazy w cienkich ramach z plastiku czy MDF’u powinny doskonale zdać egzamin. Jeśli jednak większość mebli i dekoracji w pomieszczeniu stylizowana jest na trend klasyczny. Rama powinna również zostać zachowana w takiej stylistyce.

Co więcej, kolorystyka ramy do salonu powinna współgrać z wykończeniami mebli oraz innymi dekoracji. Jeśli Twoje drewniane dębowe meble stoją na ciężkich drewnianych nóżkach, białe ramy z drewna egzotycznego będą strzałem w 10. Kolor ramy także być rewolucyjny i wcześniej nie występować w pomieszczeniu, jednak musi uzupełniać się z innymi barwami w swoim otoczeniu. W przypadku wdrażania do wnętrza nowego koloru, z pewnością pomocne może okazać się koło barw, które podpowie Ci, idealne koniugacje kolorystyczne.

Co do ramki do salonu?

Nasze wnętrza powinny być odzwierciedleniem naszych osobowości. Ramki, jak żadna inna dekoracja ścienna, dają nam ogromną możliwość personalizacji. W jej wnętrzu możesz umieścić niemal wszystko!

Umieść w ramce, to, co jest dla Ciebie ważne. Dla każdego z nas będzie to coś innego. Może to być rodzina, przyjaciele, a może wręcz przeciwnie poczucie wolności.

Ważne jest to, by ta fotografia, obraz czy plakat w salonie wywoływała w Tobie pozytywne skojarzenia. Tylko możesz stworzyć wnętrze, które pomoże Ci utrzymać dobre samopoczucie.

Jeśli jesteś osobą rodzinną, pomyśl o stworzeniu rodzinnej galerii, która przypomni Ci najpiękniejsze chwile z bliskimi. Wolnym strzelcom, dla których nadrzędną wartością jest niezależność, od zdjęć rodzinnych zdecydowanie bardziej może się podobać krajobraz gór. Nie sugeruj się zbytnio trendami wnętrzarskimi. Stwórz wnętrze, które pozwoli Ci być sobą.

Ramki na ścianę w salonie – propozycje ze strony ramka.pl

Klasyczna rama do salonu Oslo BF

Bardzo uniwersalna prosta ramka Oslo BF z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom klasycznych aranżacji. Jej nieregularna struktura imituje fakturę prawdziwego drewna, a delikatne białe przetarcia stylizują ją na wiekową. To doskonała dekoracja do salonu w stylu klasycznym, lecz także rustykalnym i nowoczesnym.

Idealna ramka na nowoczesny obraz do salonu

Aluminiowa ramka ALU 269-217 w kolorze pomarańczowym, która charakteryzuje się elegancją i prostotą. Profil tej ramy do salonu jest całkiem prosty i nadaje się idealnie do salonu, w którym występuje dominacja koloru szarego oraz czarnego.

Salon jest bardzo reprezentatywną częścią naszego domu, dlatego dobór dekoracji do tak ważnego pomieszczenia nierzadko przysparza nam wielu problemów. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w podjęciu decyzji, jaka rama do salonu w Twoim domu będzie pasować najlepiej.

Zobacz inne wpisy