Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Co oprawiamy w ramki? 11 rzeczy, które możesz oprawić w ramkę.

05.09.2020

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, gdy myślisz o ramce? Jakie widoki przywołuje w Twojej wyobraźni słowo rama? Tak bardzo obyliśmy się z najbardziej popularnym wykorzystaniem ramki na zdjęcie czy ramy na obraz, że ciężko nam jest skojarzyć oprawy z czymś innym. Forma ramy pozwala nam na o wiele szersze zastosowanie tego przedmiotu.

Znudziły Ci się tradycyjne ramki, lecz nie wiesz, co włożyć do ramki zamiast zdjęcia? Poznaj oryginalne i nieszablonowe pomysły na wypełnienie ramki!

Każdy z nas ma rzeczy, które mają dla nas wyjątkową wartość sentymentalną. Choć z pozoru dla osób trzecich mogą wydawać się one bardzo błahe i zwykłe, nam kojarzą się w wyjątkowymi chwilami, które na zawsze utkwiły w naszej pamięci. O takie wspomnienia warto zadbać. Magia ramek pozwala na bezpieczne przechowywanie pamiątek z najistotniejszych momentów naszego życia. Nie ograniczaj się do oprawy zdjęć i obrazów. Opraw to, co jest dla Ciebie ważne.

Zastanawiasz się, co możesz włożyć w ramkę? Poznaj 11 pomysłów na stworzenie wyjątkowych ramek!

Oprawa komiksów i magazynów w ramkę

Jesteś miłośnikiem komiksów? Być może masz swój wyjątkowy kolekcjonerski egzemplarz, któremu nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca? Bingo! Oprawa komiksu w ramkę przestrzenną będzie pomysłem doskonałym, który umożliwi Ci zachowanie idealnego stanu tego wyjątkowego przedmiotu, a także pozwoli Ci pochwalić nim przed każdym gościem.

A może należysz do tej grupy osób, która, w czeluściach swych szuflad, ma schowany skrawek magazynu, w którym opisana jest bliska Ci osoba? W takim przypadku ramka 3D również sprawdzi się idealnie! Oprawienie gazety, w której przedstawiony jest sukces Twoich najbliższych, pokaże im, jak ważna jest dla Ciebie ich obecność w Twoim życiu.

Oprawa mapy w ramę

Pomysł, który szczególną popularnością cieszy się wśród żądnych przygód podróżników. W przypadku oprawy mapy możemy wyróżnić 2 najbardziej popularne typy. Pierwszym z nich jest ramka bez szyby, we wnętrzu której umieszczamy mapę umożliwiającą na zaznaczenie odwiedzonych już miejsc. Drugą propozycją jest oprawa mapy przedstawiającej wyjątkowe dla nas miejsce. Każdy obieżyświat ma jedno szczególne miejsce, do którego najchętniej wraca pamięcią. To właśnie o takie wspomnienia warto dbać, a oprawa mapy z ukochanej podróży z pewnością pomoże Ci w tym zadaniu!

Jeśli ten pomysł szczególnie przypadł Ci do gustu, koniecznie sprawdź nasz artykuł: Oprawa mapy, w którym znajdziesz podpowiedzi dotyczące wyboru odpowiedniej ramy.

Oprawa biletów w ramkę

Mapy nie są jedyną pamiątką z wyjątkowych podróży czy wydarzeń. Coraz więcej osób decyduje się na oprawę biletów lotniczych, koncertowych czy teatralnych. Taka ozdoba ścienna będzie doskonałą formą wyrażenia siebie! Pokaż swoim znajomym bilet z koncertu czy wydarzenia, które najbardziej utkwiły Ci w pamięci. 

Oprawa odręcznych pamiątek w ramkę

Twoja rodzina jest dla Ciebie bardzo ważna? Być może w czeluściach swoich szuflad wciąż przechowujesz listy miłosne? Może wśród przedawnionych rachunków zalega stary przepis Twojej ukochanej babci – ten, który spisała dla Ciebie, gdy jako młoda studentka przemierzałaś swoje pierwsze kuchenne rewolucje? Tak trywialny skrawek papieru może mieć dla Ciebie ogromną wartość. Właściwa oprawa listów miłosnych czy starych babcinych przepisów pozwoli Ci na dłużej zachować je w doskonałym stanie i przypomni Ci o miłości do osób, które były dla Ciebie szczególnie ważne.

Oprawa ubrań w ramkę

Brzmi dziwnie? Z pewnością nie dla adeptów sportów! Oprawa koszulki sportowej w ramę 3D jest bardzo popularną formą dekoracji ściennej wśród sportowców. Ceny takich przedmiotów osiągają zawrotne kwoty. Patrząc ze strony praktycznej, umieszczenie koszulki z autografem w ramce jest doskonałą inwestycją, która pozwoli na zachowanie przedmiotu w nienagannym stanie, a przez długie lata będzie cieszyć oko wszystkich domowników (lub chociaż tych, którzy kochają się w sporcie).

Oprawa rysunków dziecięcych w ramkę

Ramka to również doskonały pomysł na docenienie pracy najmłodszych domowników. Jeśli masz w domu małego artystę, który chętnie dzieli się z Tobą swoimi dziełami, warto rozważyć umieszczenie ich w odpowiedniej oprawie. W taki sposób wyrazisz swoje uznanie i dumę, które zachęci dziecko do dalszego rozwoju plastycznego.

Jeśli jesteś ciekawa korzyści wynikających z oprawy rysunku dziecięcego, koniecznie sprawdź nasz artykuł: Jak oprawić rysunek dziecka?

Oprawa robótek ręcznych w ramkę

Przy docenianiu innych, nie możemy zapominać o docenianiu samych siebie. Jeśli jesteś miłośniczką robótek ręcznych, a Twoje hafty napawają Cię dumą? Dlaczego nie miałabyś się nimi pochwalić? Pamiętaj, że nie ma w tym nic złego! Docenianie się jest bardzo ważne dla naszego zdrowia psychicznego i nie ma w tym nic pyszałkowatego. Ozdoba ścienna stworzona z Twojego haftu jest doskonałym pomysłem, który pokaże wszystkim Twoje wyjątkowe hobby.

Dowiedz się więcej o prawidłowej oprawie haftu z naszego artykułu: Jakie ramy do oprawy haftu?

Oprawa znaczków i banknotów w ramkę

Zbieranie znaczków czy zabytkowych monet jest pasją, którą najczęściej interesuje się płeć męska, jednak nie jest to żadną zasadą. Stare znaczki czy monety mogą osiągać zawrotne kwoty na aukcjach, dlatego są doskonałą inwestycją długoterminową, do której nie potrzebujemy dużego kapitału. W obecnych czasach szczególną popularność zyskuje kolekcjonowanie banknotów. Coraz mniejsza dostępność gotówki, która zostaje wyparta przez elektroniczne formy płatnicze, kreuje trend, w którym ich wartość bywa znacznie przeszacowywana. Jeśli w swoim domu masz jakieś stare znaczki czy monety, to najwyższy czas, by zadbać o ich właściwy stan techniczny. W przyszłości mogą Ci one przynieść prawdziwą fortunę!

Jeśli interesuje Cię oprawa monet i banknotów, sprawdź nasz artykuł: Jak oprawić monety i banknoty? Dowiesz się m.in. jak prawidłowo umieścić przedmioty w ramie, a także którą ramę wybrać.

Oprawa biżuterii w ramkę

Kolejna propozycja niecodziennego wykorzystania ramki – stworzenie własnego ekspozytora na biżuterię. Obecnie na rynku dostępne są tzw. ramy 3D, które pozwalają nam na umieszczanie przedmiotów o znacznie większej grubości niż w przypadku ramy tradycyjnej. Taka rama umożliwia nam zawieszenie naszej ulubionej biżuterii w bezpiecznym miejscu, w którym będzie ona również doskonałą ozdobą.

Czy wiesz, że na rynku dostępne są modele ram przestrzennych zarówno z szybą, jak i bez szyby? Pierwsza opcja umożliwi Ci ekskluzywne zaprezentowanie i całkowite zabezpieczenie najcenniejszej biżuterii, natomiast 2 propozycja pozwoli na jej swobodne użytkowanie przy jednoczesnym zachowaniu walorów dekoracyjnych. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat oprawy biżuterii? Sprawdź nasz artykuł: Oprawa biżuterii.

Oprawa tablicy kredowej w ramę

Cały czas zdarza Ci się o czymś zapominać? A może masz w domu grupkę urwisów, która nagminnie o czymś nie pamięta i zaniedbuje swoje obowiązki? W takim przypadku z pewnością powinna zainteresować Cię tablica kredowa. Wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania ze względu na małą wartość estetyczną tablicy. Jeśli również nie jesteś przekonana do wyglądu takiej dekoracji, opraw tablicę kredową w ramę! Takie rozwiązanie pozwoli Ci na idealne dopasowanie nowej dekoracji ściennej do wnętrza Twojego domu, a także sprawi, że ten szkolny motyw nabierze zupełnie nowego oblicza.

Oprawa suszonych kwiatów lub liści w ramkę

Prawdziwa gratka dla miłośników roślin! Doskonałym pomysłem na wypełnienie ramki jest umieszczenie w niej nieco przyrody. Suszone wiosenne kwiaty czy miedziane jesienne liście będą cudownym wspomnieniem Twoich ulubionych pór roku w pochmurne dni. Taki wyjątkowy zielnik z pewnością zwróci na siebie uwagę każdego gościa.

Mamy nadzieję, że pomysły, które przedstawiliśmy w naszym artykule, natchnęły Cię do aranżacyjnych rewolucji. Pamiętaj, że we wnętrzu ramki pięknie wyglądają nie tylko zdjęcia czy obrazy. Wsadź do jej wnętrza przedmioty, które mają dla Ciebie szczególną wartość. Wykorzystaj magię ramy, która zabezpieczy Twoje najcenniejsze wspomnienia i przełam schemat typowych aranżacji mieszkaniowych. Nie musisz przejmować się rozmiarem oprawianych rzeczy, gdyż na stronie ramka.pl znajdziesz specjalny katalog ram na wymiar, który umożliwi Ci zamówienie ramy o idealnych wymiarach.

Zobacz inne wpisy