Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Nowoczesne przechowywanie wartościowych rzeczy z ramką 3D

16.12.2020

Nowoczesne dekoracje przypadną do gustu, każdemu kto uwielbia innowacyjność oraz oryginalne akcenty w swoim wnętrzu. Klasyczne dodatki coraz częściej zostają wyparte przez modernistyczne przedmioty. Zapewne wielu z nas posiada różne interesujące gadżety, które chcielibyśmy specjalnie wyeksponować. Do tego zadania doskonale nada się ramka 3D.

Nie wiesz, czym jest ramka przestrzenna? Dobrze trafiłaś, ten artykuł wyjaśni Ci każdy szczegół, dotyczący oprawy przedmiotów 3D.

Co to ramka 3D?

To taki rodzaj oprawy, która polega na umieszczeniu wewnątrz przestrzeni ramy różnych przedmiotów. Ramy przestrzenne posiadają znacznie większą głębokość niż standardowe ramy na zdjęcia, przez co pomiędzy oprawianym przedmiotem a ramą tworzy się odpowiedni dystans. Tego typu rama przypomina gablotkę.

Jak wygląda budowa ramki przestrzennej?

Wnętrze ramki przestrzennej można wypełnić praktycznie każdym przedmiotem o różnych rozmiarach, w zależności od wymiaru całkowitego ramki. Bardzo ważne jest odpowiednie zamocowanie elementu, który chcemy oprawiać. Przedmiot, który wymarzyliśmy sobie do zawieszenia, najlepiej jest umiejscowić w centralnym punkcie środka ramy. W taki sposób zwrócimy uwagę na przestrzeń, która utworzyła się pomiędzy szybą a środkiem ramki. W przypadku oprawiania większej ilości elementów, musimy poukładać je w pewnych odstępach względem siebie.

Jakie przedmioty można umieścić w ramce 3D?

W ramce przestrzennej możesz umieścić niemal każdy przedmiot. Najczęściej wybierane do oprawy są rzeczy o wartości kolekcjonerskiej, takie jak: monety, banknoty, znaczki, stare kluczy czy też komiksy.

Rama przestrzenna zabezpiecza rzeczy do których mamy sentyment lub mają szczególną wartość rynkową. Chroni je nie tylko przed kurzem czy brudem, lecz także przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dzięki czemu, przedmioty te mogą zachować niemal idealny stan przez wiele, wiele lat.

Do jakiego stylu wnętrzarskiego pasuje ramka przestrzenna?

Ramki 3D przeważnie produkowane są w bardzo prostym profilu, bez zaokrągleń, czy zdobień. Mają dość minimalistyczny styl, dlatego z pewnością idealnie będą wyglądać w nowoczesnych wnętrzach. Dużo zależy jednak od materiału wykonania ramy oraz od jego koloru, gdyż drewniana ramka 3D doskonale sprawdzi się również we wnętrzach klasycznych i tradycyjnych.

Nie możemy jednoznacznie przypisać ramki 3D do konkretnego stylu wnętrzarskiego, gdyż jej uniwersalny charakter pozwala na jej szerokie zastosowanie w niemal każdej aranżacji wnętrzarskiej.

Rama 3D to innowacyjny sposób przechowywania rzeczy wartościowych. Dzięki niej wyjątkowe przedmioty na dłużej zachowają doskonały wygląd i będą mogły cieszyć Twoje oko przez wiele lat.

Zobacz inne wpisy