Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Ramka dla taty na Dzień Ojca

12.06.2021

Prawdziwie bogaty mężczyzna to ten, którego dzieci pchają się w jego ramiona, gdy te pozostają choć na chwilę puste. Ojcowie to niezwykle ważne postacie w naszym życiu. Zajmują wyjątkowe miejsce w naszych sercach. Są pierwszymi bohaterami synów i pierwszą miłością córek. Dbają o nas od najmłodszych lat, dlatego w wyjątkowy dzień ich święta, powinniśmy czuć obowiązek, by choć w procencie wyrazić do nich swą miłość i podziękowanie.

Wyjątkowy prezent na Dzień Ojca to taki, który skruszy jego serce. Takim niezwykle emocjonalnym prezentem może być ramka, lecz czy wiesz jaką ramkę wybrać i co włożyć do środka, by wzruszyć swojego tatę?

Dlaczego ramka dla taty to dobry pomysł na prezent?

Według badań ankietowych, ramki to jedne z nielicznych akcesoriów wnętrzarskich, które uznawane są za niebinarne (ani męskie, ani damskie). Inne dekoracje, takie jak: ozdobne doniczki, lusterka czy figurki są uznawane za facetów za zbyt kobiece.

Ramka dla taty to bardzo bezpieczny, ale także emocjonalny i sentymentalny prezent. Choć mężczyźni nieco inaczej ukazują swoje uczucia, w mniej wylewny sposób, większość ojców jest bardzo przywiązana do swoich pociech. Uwielbiają przechwalać się osiągami swoich dzieci i pokazywać zdjęcia z rodzinnych wyjazdów.

Dzieci są ich dumą i motywatorem do rozwoju. Ramka dla taty z waszym wspólnym zdjęciem może być świetną dekoracją dla jego miejsca pracy, która przypomni mu, że jest dla Ciebie ważny.

Jaka ramka na prezent dla taty?

Wybierając ramkę dla Twojego taty, powinnaś wziąć pod uwagę kilka czynników.

Jednym z nich jest osobowość Twojego ukochanego staruszka. Ramka dla taty, który uwielbia klasyczne rozwiązania i jest mistrzem tradycyjnych aranżacji będzie wyglądać zupełnie inaczej niż ramka dla nowoczesnego ojca.

Ramka dla taty o tradycyjnych poglądach

Jeśli Twój tata lubi tradycyjne rozwiązania dobrym pomysłem na prezent będzie drewniana ramka w stylu klasycznym. Drewno nigdy nie wychodzi z mody i zawsze zostanie docenione przez konserwatystów. Przykładem takiej ramki może być Bari AB.

Ramka dla nowoczesnego taty

Ojcowie o bardziej reformatorskich charakterach, którzy od drewnianych detali bardziej cenią sobie minimalizm z pewnością docenią nowoczesne i minimalistyczne ramki, które pozbawione są zbędnych ornamentów. W takim przypadku doskonale sprawdzi się np. prosta ramka w srebrnym kolorze Dali AF.

Drugim kluczowym czynnikiem jest wystrój wnętrzarski jego mieszkania czy też domu. Aspekt ten jest bezpośrednio związany z pierwszym, lecz jak to bywa, w domu rodzinnym najczęściej głównym projektantem jest nasza mama. Wystrój domu rodzinnego może więc znacząco odbiegać od tego, co nasz ukochany tata lubi. Musisz więc skonfrontować ze sobą te dwie rzeczy i znaleźć jakiś kompromis. Pamiętaj, że przede wszystkim prezent ten powinien przypaść do gustu Twojemu tacie, więc jeśli uwielbia on kolor pomarańczowy czy też czarne detale to Twoja mama musi to jakoś przełknąć – w końcu to Jego dzień!

Co włożyć do ramki dla taty?

Zdjęcie do ramki dla taty

Fotografie są magiczne, gdyż pozwalają nam na zatrzymanie tych najpiękniejszych chwil i retrospekcję do tych wydarzeń w najbardziej ponure dni. Ramka na zdjęcie dla taty jest najbardziej popularnym wyborem. Wybierając fotografię do wnętrza ramki, wybierz tę, która skruszy jego serduszko na miliony kawałków. Być może w starych albumach masz zachowane jakieś zdjęcie, na którym z lekkim przerażeniem, lecz ogromną miłością trzyma Cię po raz pierwszy na swoich dłoniach? Przypomnij mu ten moment, a z pewnością zobaczysz w jego oczach ogromne wzruszenie!

Plakat w ramce dla taty

Plakat jest zawsze dobrym rozwiązaniem (szczególnie dla nowoczesnych i minimalistycznych tatusiów). Problematyczne jest, co na tym wydruku powinno się znaleźć. Możesz oczywiście zdecydować się na jakiś uroczy napis, np. „Tata Darek – na zewnątrz twardy jak skała, a wewnątrz miękki jak podusia”. Jest to bardzo popularne rozwiązanie.

Możesz też uczynić swój prezent bardziej spersonalizowanym! Być może Twój Tata jest żartownisiem, a w jego „kolekcji” ma jakiś żarcik lub powiedzonko, które doprowadza Was do łez śmiechu? Doceń jego kabaretowy talent i opraw go w odpowiednią ramę!

Laurka od najmłodszych pociech

 

Dziecięca laurka skruszy serce nawet najbardziej „męskiego” tatusia. Jako mamy możemy zadbać o jej odpowiednią oprawę, dzięki czemu ten własnoręczny upominek od naszego szkraba będzie doskonałą pamiątką na wiele, wiele lat.

Decydując się na oprawę laurki dla taty, rozważ koniecznie zakup ramki 3D. Przestworza kreatywności naszych dzieci są niezmierzone, a ramka przestrzenna pozwoli Ci na oprawę arcydzieł do grubości nawet 5 cm!

Przedmioty kolekcjonerskie

 

Doskonałym pomysłem dla taty kolekcjonera jest oprawa jego cennych przedmiotów w ramkę. Coraz bardziej popularnym wyborem jest oprawienie w ramki rzeczy, takich jak: kolekcjonerskie monety, banknoty czy też znaczki. Taka ramka dla taty na dzień ojca z pięknie oprawioną kolekcją jego znaczków z pewnością przyprawi go o prawdziwe wzruszenie!

Pamiętaj, że do oprawy takich ramek konieczny jest wybór ramki przestrzennej, której grubość jest znacznie większa od grubości przeciętnej ramki na zdjęcia.

Ramka dla taty to doskonały pomysł na upominek w ten wyjątkowy dzień. Pozwala Ci ona na wyzwolenie swojej kreatywności, a co ważne jest to również bardzo tani prezent na dzień ojca. Jesteśmy przekonani, że jeśli w środku ramy umieścisz coś, co jest dla twojego Taty naprawdę ważne, może być to jeden z najwspanialszych prezentów w jego życiu!

Zobacz inne wpisy