Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Wyjątkowy prezent z okazji chrzcin? Ramka na chrzest!

14.11.2020

Chrzest dziecka to bardzo emocjonalne wydarzenie w życiu każdej pary katolickiej, która zwykle chętnie celebruje je w gronie rodziny i znajomych. Stres związany z tym ważnym dniem dopada nie tylko rodziców chrzczonego malucha, lecz także zaproszonych gości, którym przychodzi zmierzyć się z pytaniem: co kupić na chrzest dziecka?

Najlepszy prezent na chrzest dla dziecka powinien mieć wymiar duchowy. Doskonałym pomysłem może być ramka na zdjęcia, która zadba o nienaruszony stan fotografii uchwyconych w ten wyjątkowy dzień przez wiele lat.

W niniejszym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących tego, jak powinna wyglądać ramka na Chrzest Święty. Nie zostawimy Cię jednak samej z tymi wskazówkami! Pod tekstem umieściliśmy galerię, w której znajdziesz idealne ramki na prezent z okazji Chrztu.

Jak powinna wyglądać ramka do zdjęcia na Chrzest?

Chrzest jest wydarzeniem niezwykle uroczystym i ważnym, dlatego nasz upominek powinien być dostatecznie elegancki. Ramka w jaskrawo-neonowym kolorze będzie uważana raczej za faux-pas. Zdecydowanie bezpieczniejszym wyborem będzie delikatna i subtelna ramka na zdjęcie. Chrzest jest sakramentem oczyszczenia z grzechu pierworodnego, dlatego najczęściej wybierane są modele o niewinnym białym lub kremowym kolorze.

Bardzo częstym wyborem jest również srebrna ramka na chrzest. Ten wybór kolorystyczny nie jest jednak przypadkowy. Tradycja obdarowywania posrebrzanymi upominkami dziecko jest bardzo wiekowa. Swą genezę ma w XV-wiecznej Anglii, która była wówczas rządzona przez dynastię Tudorów. Właśnie wtedy rozwinęł się zwyczaj obdarowywania chrzczonych maluchów darami wykonanymi ze srebrna. Srebro na Chrzest było rodzajem inwestycji długoterminowej, które miało przynieść w dorosłym życiu dziecku bogactwo i niezależność. To właśnie z okresu Tudorów wzięło się słynne angielskie powiedzenie „Born with a silver spoon in the mouth.” (dosłowne tłumaczenie: „Urodzony ze srebrną łyżką w ustach”), które jest odpowiednikiem polskiego przysłowia „w czepku urodzony”.

Nietypowa Pamiątka Chrztu? Opraw buciki lub ubranko w ramkę 3D!

Fotografie to nie jedyna pamiątka z chrztu świętego, którą możemy umieścić we wnętrzu ramki. Innowacyjne ramki przestrzenne pozwalają Ci na umieszczenie w swoim wnętrzu przedmiotów, których grubość może wynosić nawet 5 cm!

We wnętrzu białej ramki przestrzennej możesz umieścić napis odnoszący się do tego wydarzenia, np. „Pierwszy Chrzest Amelki” oraz wyszkicować specjalne miejsca na buciki czy też ubranko z chrztu. Po odbytej uroczystości rodzice maluszka uzupełnią ramkę obuwiem lub odzieżą. Taki prezent na chrzest jest niezwykłym pomysłem, który z pewnością będzie przyprawiał członków rodziny o ogromne wzruszenie.

Propozycje ramek na zdjęcia z okazji Chrztu Świętego

Biała ramka do zdjęcia na chrzest Valetta AF

Czy także uważasz, że Valetta AF to idealny prezent na chrzest? Ramka ta wykonana została z plastikowego materiału, dlatego może być użyta do dekoracji pokoju dziecięcego bez obaw o bezpieczeństwo naszego malucha. Na jej cienkim białym profilu możemy dostrzec subtelne srebrne refleksy. Skromna, lecz szalenie elegancka, czy nie tak właśnie powinna wyglądać ramka na chrzciny?

Srebrna Margo AB to idealna ramka na chrzest

Margo AB to ramka posrebrzana na chrzest, która z pewnością przypadnie do gustu tradycjonalistom. Jej powierzchnia posiada bardzo eleganckie żłobienia, takie jak perełkowanie czy warkocz. Stylizowana jest na tzw. Stare srebro, dlatego na profilu możemy dostrzec bardzo delikatne przetarcia, które dodają jej luksusowego charakteru. Margo AB godzi swój wyniosły charakter z bezpieczeństwem malucha, dlatego wykonana została z lekkiego materiału, który może zostać z powodzeniem użyty do dekoracji pokoju niemowlaka.

Roxana AA to bardzo dziewczęcy prezent na chrzest

Szukasz prezentu na chrzest dla małej damulki? To właśnie ta idealna ramka na zdjęcia! Chrzest kojarzony jest głównie z bardzo delikatnymi kolorami, w co idealnie wpisuje się Roxana AA. Jej kremowa powierzchnia została pokryta jedynie delikatnymi czarnymi plamkami. Dodatkowego uroku dodaje jej również złoty pasek umieszczony od wewnętrznej strony profilu.

Wyjątkowe fotografie wymagają wyjątkowej oprawy, którą może zapewnić im odpowiednia ramka na zdjęcie. Chrzest jest szczególnym wydarzeniem, którego chwile chcemy zapamiętać na jak najdłużej, a o odpowiednie zabezpieczenie szczególnych przedmiotów nie zadba lepiej nic innego jak właśnie ramka. Prezent na chrzest, który pozwoli na zabezpieczenie najcenniejszych wspomnień, z pewnością zostanie doceniony przez rodziców.

Zobacz inne wpisy