Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jakie ramki do kuchni?

30.12.2020

Choć kuchnia jest nazywana sercem domu, często jest postrzegana wyłącznie przez pryzmat funkcjonalności, co jest sporym błędem. Nasze otoczenie ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, a przecież w kuchni spędzamy lwią część naszego czasu na wspólnym gotowaniu czy jedzeniu. Stojące ozdoby w kuchni mogą być nieco uciążliwe ze względu na częste zabrudzenia, jednak naszym rozwiązaniem może być przestrzeń ścienna.

Szukasz pomysłu na dekoracje do kuchni na ścianę? Ramka daje Ci mnóstwo możliwości na stworzenie nie tylko estetycznej, ale także praktycznej dekoracji ściennej.

Z niniejszego artykułu dowiesz się, jaki materiał ramki będzie najlepszy do kuchennych aranżacji, a także przedstawimy Ci kilka pomysłów na stworzenie oryginalnej ramki do kuchni.

Dekoracja ściany w kuchni – jakie ramki wybrać?

Kuchnia jest pomieszczeniem, które charakteryzuje wysoka wilgotność powietrza. Para wydzielająca się podczas gotowania osadza się na przedmiotach umieszczonych we wnętrzu, dlatego powinny być one wykonane z materiałów o niskiej higroskopijności.

Plastik, aluminium oraz drewno to tworzywa, które doskonale poradzą sobie w warunkach o wysokiej wilgotności. Ich niska zdolność do pochłaniania wilgoci z otoczenia oraz wysoka odporność na zadrapania zapewniają im długą żywotność w trudnych kuchennych warunkach.

Co powiesić na ścianie w kuchni? Pomysły na oryginalne dekoracje kuchenne z wykorzystaniem ramki.

Funkcjonalne plakaty do kuchni w ramkach

Czy jesteś w stanie oszacować, ile razy „googlowałaś” pojemność szklanki lub dużej łyżki dla poszczególnych produktów? Nasz pierwszy pomysł na oryginalną dekorację uratuje Twój telefon przed kolejnymi mącznymi zabrudzeniami, które są efektem ubocznym kuchennych rewolucji. Ramka do kuchni z grafiką przedstawiająca przeliczniki kuchenne popularnych produktów będzie rozwiązaniem Twoich dylematów. Pomocny przy eksperymentach kulinarnych może okazać się również plakat do kuchni przedstawiający najbardziej popularne zioła czy też szybkie przepisy na desery dla niespodziewanych gości. Sama wiesz, co najbardziej przyda Ci się w kuchni! Wydrukuj odpowiednią grafikę i opraw ją w pasującą do wnętrza ramkę do plakatu.

Stylowe obrazy do kuchni

Chcesz znaleźć pomysł na ścianę w kuchni przy stole, który będzie zachwycał gości przy każdej wizycie? Twoim rozwiązaniem mogą być nowoczesne obrazy do kuchni! Aranżacje kuchenne dzięki nim zyskają wyszukany i niecodzienny wygląd. Wybierz malunek, który będzie spójny kolorystycznie z innymi dekoracjami. Mamy także małą podpowiedź dla mam małych niejadków – obraz do kuchni jest doskonałym pomysłem na przemycenie pomarańczowych elementów do Twojej kuchni, a jeśli wierzyć psychologii barw, ten kolor bardzo mocno wpływa na pobudzenie naszych kubków smakowych.

Tablica kredowa w ramce nad stołem w kuchni to doskonała dekoracja dla zapominalskich

Nie masz pomysłu, jak ozdobić ścianę w kuchni nad stołem? Nasza kolejna inspiracja z pewnością przypadnie do gustu zapominalskim. Ramka z tablicą kredową wywieszona nad stołem kuchennym pomoże Ci zapamiętać codzienne zadania, czy też spisać w widocznym miejscu listę koniecznych zakupów.

Ulubione fotografie wywieszone w ramce nad kuchennym stołem

Dość popularnym rozwiązaniem dekoracyjnym są obrazki na ścianę do kuchni. Możesz oprawić, co tylko chcesz – fotografie ze znajomymi, zdjęcia rodzinne czy plakat z ważną dla Ciebie sentencją. Stwórz swoją małą galerię ścienną nad stołem. Wybierając małe obrazki do kuchni w ramkach, zwróć uwagę na ich kolorystykę. Niektóre kolory, takie jak np. pomarańczowy są bardzo polecane do jadalni, jednak ostra czerwień może podgrzewać atmosferę podczas rodzinnych spotkań.

Oryginalna dekoracja ściany w kuchni rodzinną porcelaną w ramkach 3D

Bardzo oryginalną formą dekoracji ściennej są ramki do kuchni oprawiające wyjątkową kolekcję naczyń. Do ramki przestrzennej możesz włożyć przedmioty do nawet 5 cm grubości. Co więcej, prócz walorów estetycznych taka ramka doskonale zabezpieczy cenną porcelanę czy kolekcję naczyń rodzinnych przed zniszczeniem.

Mamy nadzieję, że nasze pomysły na dekoracje kuchenne przypadły Ci do gustu. Ramka do kuchni daje Ci ogrom możliwości dekoracyjnych, które mogą nie tylko podnieść atrakcyjność pomieszczenia, ale również okazać się pomocne codziennym gotowaniu.

Zobacz inne wpisy