Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Jakie ramki do pokoju dziecięcego?

15.05.2021

Nasze dzieci to nasz największy skarb. Przykładamy dużą wagę do tego, by czuły się bezpiecznie i swobodnie w swoim otoczeniu. Choć nie zdają sobie one z tego świadomie sprawy, wszystkie rzeczy, które je otaczają, mają ogromny wpływ na kształtowanie ich połączeń neuronowych, co rzutuje na ich stosunki społeczne w życiu dorosłym. Nawet tak pozornie błahy aspekt, jak wystrój pokoju dziecka wpływa na jego psychikę. Właściwa aranżacja wnętrzarska będzie wspierać malucha w jego rozwoju oraz zachęcać go do działań kreatywnych.

Jednym z najbardziej popularnych dekoracji wnętrzarskich w pokojach dziecięcych są ramki. Pozwalają one na oprawę ulubionych rysunków dziecka czy też zdjęć rodzinnych. Decydując się na ten rodzaj dekoracji, musimy zmierzyć się z pytaniem:

Jakie ramki wybrać do pokoju dziecka?

W udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na to pytanie musimy poruszyć kilka aspektów. Wybór ramki dla dziecka różni się nieco od wyboru ramki dla osoby dorosłej. Musimy wziąć pod uwagę znacznie szerszą pulę zmiennych. Mało który dorosły kopie piłką w ściany swojej sypialni, a u dzieci jest to normą.

Z poniższego artykułu dowiesz się m.in. co wziąć pod uwagę przy wyborze ramki na zdjęcia do pokoju dziecięcego oraz jaki materiał ramki wybrać, by dziecku nie stała się krzywda. Na końcu nie zabraknie też dawki inspiracji, które pomogą Ci na wybór ramki w najbardziej odpowiednim kolorze. Jesteś zaciekawiona? Zaczynamy nasz poradnik o wyborze ramki do pokoju dziecięcego!

Jakie ramki są bezpieczne do dziecięcego pokoju?

Bezpieczeństwo naszych dzieci jest dla nas najważniejsze, dlatego właśnie tym aspektem zajmiemy się na samym początku.

Jednym z kluczowych czynników, które musimy wziąć pod uwagę, jest waga ramki. Na rynku dostępne są ramy z różnych materiałów. Do najpopularniejszych zaliczamy: MDF, drewno, aluminium oraz plastik. Nie wszystkie nadają się do pokoju dziecięcego. Ramy drewniane lub ramki aluminiowe są ciężkie, dlatego w przypadku upadku mogą zrobić dziecku krzywdę.

Dobrym pomysłem są ramki z tworzywa MDF lub ramki plastikowe. Plastik oraz MDF są bardzo lekkimi materiałami. Wieszając na ścianie ramki z plastiku lub MDF, możesz spać spokojnie, gdyż bezpieczeństwo Twojego malucha jest niezagrożone.

Ważne jest również, by zwrócić uwagę na rodzaj szyby, która została użyta w ramce. Najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego będzie ramka z szybą plexi. Plexi jest to szyba nietłukąca się. W przeciwieństwie do tradycyjnego szkła wykorzystywanego w produkcji ram nie rozbije się ona na drobne kawałki przy upadku, lecz zachowa swoją formę.

Najbezpieczniejsza ramka do pokoju dziecięcego powinna być więc wykonana z plastiku bądź MDF z szybą PLEXI. Znalezienie takiego modelu może być trudne, jednak w konfiguratorze sklepu ramka.pl, możesz wybrać zarówno materiał szyby i ramki, jej kolor oraz ewentualny rodzaj zdobienia. Konfigurator umożliwia Ci zamówienie idealnej ramki do pokoju dziecięcego w każdym kolorze i wzorze.

W jakich kolorach ramki do pokoju dziecka?

Aspekty BHP bezpiecznej ramki do pokoju dziecięcego mamy już omówione, przejdźmy więc do kwestii estetycznej.

Wybierając ramkę do pokoju dziecięcego, powinnaś kierować się przede wszystkim upodobaniami Twojego malucha. Pamiętaj, że Twoim głównym zadaniem w aranżacji jego przestrzeni jest stworzenie pokoju, w którym będzie się czuł bezpiecznie i swobodnie.

Białe lub czarne ramki do pokoju dziecięcego

Przy urządzaniu pokoju noworodka nie mamy jednak możliwości konsultacji z głównym mieszkańcem pokoju, dlatego najczęstszym wyborem są białe ramki lub czarne ramy. Są to bardzo neutralne propozycje, które sprawdzą się niemal w każdej aranżacji.

Drewniane ramy do dziecięcego pokoju

Jeśli w pokoju Twojego dziecka są jakieś elementy drewniane, takie jak: meble czy dekoracje, rozważ zakup ramki o fakturze drewnianej w takim samym odcieniu. Będzie to bardzo stylowe dopełnienie wnętrza, lecz nie narzuci w żaden sposób dziecku wdrożenia nowego koloru do pokoju.

Kolorowe ramki dla dziecka

O ile to możliwe, kolory dekoracji, takich jak: ramki, w pokoju dziecięcym, powinny być wybierane przez nasze pociechy. W taki sposób uczą się one samodzielnie podejmować decyzje, które oparte są na logicznym rozumowaniu. Jeśli więc Twoja córka uwielbia pastelowe kolory, pozwól jej na wybór ramek właśnie w takich kolorach. Wielobarwne ramki mogą wyglądać naprawdę efektownie. Popatrz tylko na powyższy przykład!

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł dostarczył Ci wyczerpujących informacji, które umożliwią Ci zakup ramki do pokoju dziecka bez najmniejszej wątpliwości! Pamiętaj, że forma ramki jest tylko kwestią estetyki, najważniejsze jest jej wypełnienie.

Zobacz inne wpisy