Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Pusta ściana? Powieś ramki na ścianie w przedpokoju!

26.12.2020

Nie od dziś wiadomo, że pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Dlaczego więc tak często zapominamy o tej zasadzie przy dekoracji naszego mieszkania? Przedpokój jest pomieszczeniem, które bardzo często jest zapominane, a jego wygląd jest bardzo często zbiorem przypadkowych wyborów. Jeśli jednak znalazłaś się na tej stronie, to znaczy, że należysz do nielicznego grona osób, które zdają sobie sprawę z tego, że aranżacja przedpokoju powinna być nie mniej ważna niż dekoracja sypialni czy salonu.

Zastanawiasz się, co powiesić na ścianie w przedpokoju, by stworzyć efektowne i oryginalne wnętrze? Ramki do przedpokoju dają Ci możliwość na stworzenie nietuzinkowej dekoracji, która zachwyci każdego gościa.

Z tego artykułu dowiesz się, jakie ramki do przedpokoju pasują do Twojego mieszkania. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego modelu, a to wszystko opatrzone wyjątkowymi inspiracjami aranżacyjnymi.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze ramki do przedpokoju?

Każda dekoracja, nawet ta najmniejsza, powinna być starannie dobrana do naszego wnętrza. Idealna ramka do przedpokoju powinna być spójna z aktualną aranżacją pomieszczenia. Styl ramki powinien współgrać ze stylistyką wnętrza.

Jeśli urządziłaś swoje mieszkanie w stylu nowoczesnym, wybierz ramki o prostej formie, natomiast jeśli Twój dom jest w stylu klasycznym, zdecydowanie lepiej będą wyglądać drewniane ramy o delikatnych zagłębienia.

Ważna jest także odpowiednie dobranie koloru ramki do przedpokoju. Wybierając jej kolor, zwróć uwagę na wykończenia mebli. Ciemnobrązowa drewniana ramka będzie idealnie wyglądać w przedpokoju o brązowych wykończeniach.

Ramka do przedpokoju w stylu nowoczesnym

Każdy styl rządzi się własnymi prawami. Styl nowoczesny stawia na prostotę form i symetrię. Ramki w nowoczesnym przedpokoju powinny być ułożone w symetrycznym układzie. Ich profile powinny być pozbawione nadmiernych zdobień, gdyż zaprzeczałoby to pochwale prostoty, która jest cechą charakterystyczną wybranego stylu. W nowoczesnym przedpokoju zdecydowanie lepiej sprawdzą się ramy o prostych profilach, takie jak np. Narvik AK.

Rama do przedpokoju w stylu klasycznym

Dekoracje w klasycznym wnętrzu charakteryzują się subtelną elegancją w wykończeniu. Ich ułożenie, zgodnie z założeniami stylu, powinno być harmonijne. Najczęściej wybierane ramki do klasycznego przedpokoju wykonane są z prawdziwego drewna, które doskonale podkreśla szykowność wnętrza. Ich profile nie powinny jednak nawiązywać do barokowego stylu, akceptowalna jest jedynie delikatna ornamentacja ramy. Ramka, taka jak Jawa AA, będzie strzałem w dziesiątkę!

Ramki w przedpokoju w stylu retro

Design lat 50-tych oraz 60-tych XX wieku charakteryzuje się przede wszystkim zwariowanymi i kolorowymi akcentami dekoracyjnymi. Styl ten uwielbia plastikowe ozdoby, które, choć uważane przez niektórych za nieco kiczowate, mają swój wyjątkowy charakter. Ramy do retro przedpokoju powinny przede wszystkim być oryginalne. Kolor bądź zdobnictwo ramki powinny zdecydowanie zwracać na siebie uwagę.

Jaka ramka do kolorowego przedpokoju?

A co w przypadku kolorowego przedpokoju? Masz dwa wyjścia! Możesz zdecydować się na szaleństwo barw i wybrać ramkę w żywym odcieniu lub nieco stonować ekspresywny charakter wnętrza i wybrać prosty model o niekrzykliwym kolorze i fakturze.

Już wiesz, jaka ramka będzie najlepiej pasować do Twojego przedpokoju? Mamy nadzieję, że tak i nasz artykuł okazał się pomocny w tym zadaniu! Pozostaje nam życzyć Ci udanych aranżacyjnych rewolucji, które odmienią charakter Twojego wnętrza.

Zobacz inne wpisy