Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Ramki na Komunię Święta – zadbaj o wyjątkowe wspomnienia

25.11.2020

Pierwsza Komunia jest bardzo ważnym wydarzeniem zarówno w życiu dzieci, jak i ich rodziców. To bardzo istotny rytuał przejścia w życiu duchowym młodego człowieka, który przybliża nas do Boga i pozwala przyjmować Jego ciało na coniedzielnej mszy świętej. W tak wyjątkowych chwilach magia fotografii jest nieoceniona, gdyż umożliwia nam na uchwycenie kadrów, które pozwolą nam na dłużej zachować w pamięci ten dzień. Tak ważne zdjęcia z pewnością nie powinny być przechowywane w przysłowiowej szufladzie, lecz powinny zająć wyjątkowe miejsce w Twoim domu. Odpowiednia ramka na zdjęcia pozwoli Ci na odpowiednie wyeksponowanie fotografii i zadba, by przez lata pozostały w nienaruszonym stanie.

Mnogość modeli różnych ram może nas wprawić w nie lada zakłopotanie – które ramki na zdjęcia komunijne wybrać?

W tym artykule zajmiemy się odpowiedzią na to pytanie. Znajdziesz tutaj nie tylko wskazówki dotyczące wyglądu odpowiedniej ramki na komunię, lecz także pomysły na ramkę komunijną oraz propozycje wybranych przez nas modeli.

Jaka ramka na Komunię Święta 2021?

Moda komunijna z biegiem lat ulega delikatnej transformacji. Szczególnie zauważalna zmiana widoczna jest w poziomie dekoracyjności sukien komunijnych małych dziewczynek. W ciągu ostatniej dekady suknie przeszły prawdziwą transformację od bardzo prostych, skromnych modeli, przez bardzo pokazowe suknie, które przypominały bardziej modę rodem salonu ślubnego. W ostatnim czasie możemy jednak zaobserwować powrót do korzeni, a więc wybór bardziej skromnych stylizacji.

Spójna zmiana dotyczy wyboru ramek komunijnych. Na przełomie lat 90. I 00. Najchętniej kupowane ramki komunijne były wysoce ozdobne, a swoim wyglądem przypominały wyniosłe barokowe ramy rodem z angielskich pałaców. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się minimalistyczne ramki na komunię, które ustępowały ozdobnością zdjęciom czy też plakatom wypełniającym ramę. Taki trend utrzymuje się również Komunie Święte 2021. Prosta biała ramka pozbawiona żłobień będzie strzałem w dziesiątkę, który z pewnością nie zostanie uznany za obciach przez nasze dzieci.

Pomysły na wyjątkową ramkę komunijną

Ramka na zdjęcie komunijne

Wyjątkowe zdjęcia komunijne powinny być oprawione w szczególny sposób. Dobrym pomysłem będzie wybór białej, bądź kremowej ramki na zdjęcia. Komunia Święta jest bardzo wyniosłym i eleganckim świętem, dlatego dobrym pomysłem będzie biała ramka z subtelnymi zagłębieniami, taka jak Malmo AF. Dla osób, które szukają bardziej luksusowego prezentu, proponujemy białą ramę Virgina AA, która została wykonana z drewna egzotycznego. Jej powierzchnia ozdobiona została bardzo delikatnym wzorem szachownicy, a dodatkowy połysk dodaje jej niezrównanego uroku.

Ramka na komunię z dedykacją

Coraz popularniejszym rozwiązaniem, które pozwoli naszym dzieciom na dłużej zachować ten wyjątkowy dzień w pamięci, jest zakup pamiątkowego plakatu z Pierwszej Komunii Świętej. Na takiej dekoracji zwykle widnieje imię oraz nazwisko dziecka, data Pierwszej komunii oraz wyjątkowy cytat od rodziców. W formie ramy plakatowej bardzo często wręcza się również podziękowania dla chrzestnych.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej w ramce 3D

Ramka przestrzenna 3D to zupełnie nowy wymiar ramki, który pozwala nam na stworzenie naprawdę unikatowego podarunku z okazji Pierwszej Komunii. Wnętrze takiej ramki może mieć głębokość nawet do 5 cm, co pozwala na włożenie do niej przeróżnych przedmiotów. Jest to coraz bardziej popularny sposób na wręczenie prezentu biżuteryjnego, tj. naszyjnik czy bransoletka małej damulce. W tle naszego upominku możesz umieścić gratulacje w rozpoczęciu wyjątkowego etapu w życiu małego człowieka.

Innym ciekawym pomysłem na wykorzystanie ramki 3D z okazji Komunii jest stworzenie wyjątkowej listy gości. We wnętrzu ramki na tle podziękowań możesz umieścić drewniane serduszka, które będą podpisane przez każdego gościa. To bardzo wyjątkowy i sentymentalny prezent, który z pewnością zostanie doceniony przez naszego małego dorosłego za kilka lat.

Do stworzenia tak wyjątkowego prezentu doskonale nada się biała rama przestrzenna Norton AA. Ta drewniana rama ma głębokość aż 3 cm, dlatego bez problemu pomieści nasze podarki.

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego małego dorosłego. Zadbaj o wspomnienia dziecka i spraw mu wyjątkowy prezent komunijny! Ramka na Komunię Świętą to doskonały upominek, który pozwoli mu na dłużej zachować w pamięci te wyjątkowe chwile.

Zobacz inne wpisy