Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Pomysł na ścianę w sypialni z użyciem ramek

13.01.2021

Pod wieloma aspektami sypialnia może być uważana za najważniejsze miejsce w domu. W obecnych napędzanych konsumpcjonizmem czasach, które wymuszają na nas niespotykane dotąd tempo życia, potrzeba dobrego snu jest na miarę złota. Odpowiednia ilość snu wpływa nie tylko na nasze krótkoterminowe funkcje, takie jak zdolność skupienia uwagi czy kreatywność, lecz także wpływa na nasze zdrowie psychiczne, odporność, a nawet utratę zbędnych kilogramów. Właściwa aranżacja sypialni jest więc bardzo ważna nie tylko ze względów estetycznych, lecz również zdrowotnych.

Stworzenie otoczenia, które będzie sprzyjało naszemu odpoczynkowi, powinno być nadrzędnym motywem dekoracyjnym wnętrz sypialnianych. Przytulność pomieszczenia zapewnią mu przede wszystkim dodatki, takie jak miękkie koce, wygodne poduszki dekoracyjne czy też ozdobne kwiaty. Nie możemy jednak zapomnieć także o odpowiedniej dekoracji ścian.

Chcesz stworzyć przyjazne pomieszczenie, które będzie sprzyjało Twojemu relaksowi, lecz nie masz pomysłu na dekoracje ścian w sypialni? Doskonałym akcesorium wnętrzarskim, które pomoże Ci w stworzeniu przytulnego wnętrza, są ramki! Ramki na ścianę do sypialni wypełnią pustą przestrzeń tak, jak to sobie tylko wymarzysz.

W tym artykule omówimy, jakie ramki do sypialni wybrać ze względu na ich materiał wykonania. Dowiesz się także, jakie grafiki i obrazy w sypialni najlepiej wpłyną na Twoje dobre samopoczucie, a na koniec przedstawimy Ci nasze ulubione układy ramek, dzięki którym dekoracja ściany nad łóżkiem będzie dziecinnie prosta!

Jakie ramki wybrać do sypialni?

Grafiki, plakaty czy obrazy do sypialni są coraz częstszą formą dekoracji. Większość klientów przy ich zakupie zwraca głównie uwagę na kolor, fakturę oraz wypełnienie, zapominając o jednej, bardzo istotnej rzeczy – materiał ramki.

W zależności od tworzywa, z którego została wykonana ramka, zmienia się nie tylko jej wygląd, lecz także waga. Waga ramki na zdjęcia czy ramy do obrazu może różnić się nawet o kilkadziesiąt kilogramów.

Dlaczego waga ramki do sypialni jest tak ważną kwestią? Najczęściej wybieranym miejscem do dekoracji ścian w sypialni jest przestrzeń nad łóżkiem. Obraz czy lustro nad łóżkiem jest doskonałą dekoracją, jednak nikt z nas chyba nie chciałby, by nasz błogi sen w przepięknie zaaranżowanym pomieszczeniu został przerwany bolesnym ciosem ciężkiej drewnianej ramy. Oczywiście odpowiednie zawieszenie ramy nad łóżkiem powinno zapobiec takim sytuacjom (przeczytaj więcej w naszym artykule na temat tego: Jak prawidłowo wieszać ramki?), lecz w tak szczególnych miejscach zdecydowanie bardziej polecamy zastosowanie ramek plastikowych lub ramek z MDF. Takie ramki do sypialni należą do najlżejszych, dzięki czemu nawet podczas nieszczęśliwego upadku, mamy pewność, że nam i naszym najbliższym nie stanie się krzywda.

Jaki obraz do sypialni?

Bardzo istotną kwestią jest to, by nasze ramki w sypialni spełniały nie tylko standardy bezpieczeństwa czy funkcje estetyczne, lecz także pozytywnie wpływały na nasze samopoczucie.

Plakat czy obraz do sypialni powinien wprowadzać nas w dobry nastrój. Choć wiele osób nie jest tego świadomych kolory i obrazy, które nas otaczają, mają ogromny wpływ na nasze poczucie bezpieczeństwa czy zdolność relaksacji.

Zastanawiasz się, co powiesić nad łóżkiem w sypialni, by w jak najlepszy sposób wpłynąć na nasze samopoczucie? Dobrym pomysłem będą wszelkie plakaty i obrazy, które nawiązują do natury. Słup leśnych drzew, które stanowią schronienie dla zwierząt czy też majestatyczny krajobraz wysokogórski. Wybierz ramkę z takim wypełnieniem, które wzbudza w Tobie pozytywne skojarzenia.

Zarówno ramki do sypialni, jak i grafiki umieszczone w ich wnętrzach nie powinny być zdominowane przez żywe, krzykliwe kolory. Czerwień, pomarańcz czy żółć, choć bardzo piękne, nie pomogą nam w relaksacji, gdyż ich widok kojarzy nam się ze wschodem słońca. Nasz umysł otoczony takimi barwami budzi się do życia i choć wpłynie to na nasze lepsze samopoczucie, nadmiar czerwieni czy żółci w pokoju może mieć negatywny wpływ na nasz sen.

Co na ściany w sypialni? Inspiracje dekoracyjne z użyciem ram.

Ramki dają nam nieskończoną ilość możliwości na tworzenie przeróżnych aranżacji ściennych. Ta mnogość wyboru bywa czasem gorsza od braku wyboru, gdyż wprowadza nas w pewien paradoks, w którym ciężko nam się zdecydować na wybór najlepszej opcji.

W celu ułatwienia Ci decyzji dotyczące tego, jak ułożyć ramki w sypialni przygotowaliśmy dla Ciebie mini galerię, która może być bardzo pomocna. Poniżej znajdziesz najpopularniejsze wśród polskich projektantów dekoracyjne pomysły na ściany w sypialni.

Pojedyncza rama nad łóżkiem

Forma dekoracji ściany nad łóżkiem najczęściej wybierana przez minimalistów. Pojedyncza rama nad łóżkiem może być równie efektowna, co okazała galeria ścienna, gdyż jej efektowność zależy od jej wypełnienia. Pamiętaj, by do wnętrza ramy do sypialni wybrać grafiki lub obrazy nie tylko spójne z Twoją osobowością, lecz także takie, które będą sprzyjać relaksacji.

Popularnym rozwiązaniem, szczególnie w mieszkaniach o małych metrażach, jest umieszczenie we wnętrzu ramy nad łóżkiem lustra. Szklana tafla rozświetli pomieszczenie, a tym samym wpłynie na optyczne złudzenie powiększenia metrażu pokoju.

Dwie ramy w sypialni nad łóżkiem

Dwie ramy nad łóżkiem w sypialni dają nam nieco więcej możliwości aranżacyjnych, lecz również mogą przysparzać nam większej ilości kłopotów. Przede wszystkim polecamy wybór dwóch identycznych ram, które nie odwrócą uwagi od oprawianej sztuki. Ramy możemy zawiesić centralnie nad łóżkiem lub też po dwóch stronach łózka nad stolikami nocnymi. W pierwszym przypadku najpopularniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie we wnętrzu ramy krajobrazów natury sprzyjających relaksacji lub też karykaturalnych portretów małżonków. Drugi przypadek najczęściej wykorzystuje lustra do wypełnienia wnętrza ramy – takie rozwiązanie może być bardzo przydatne, gdyż zaraz po wstaniu, umożliwia partnerom szybką toaletę przy ich szafce nocnej.

Dekoracja ściany nad łóżkiem z trzech ram

Aranżacja ściany ramami w sypialni wybierana najczęściej przez rodziny 2+1, które we wnętrzu ram umieszczają swoje portrety, lecz z pewnością nie jest to jedyne właściwe rozwiązanie. Trzy ramy to również doskonały pomysł na umieszczenie okazałej panoramy, podzielonej na części przez profile ramy.

Galeria ścienna z ramek nad łóżkiem w sypialni

Jeśli trzy ramki w sypialni to dla Ciebie wciąż za mało, to ta propozycja powinna przypaść Ci do gustu. To coraz popularniejsze rozwiązanie wśród projektantów, które pozwala nam na wyeksponowanie naszej okazałej osobowości, bądź też najpiękniejszych wspomnień z rodziną i znajomymi. Przy planowaniu takiej dekoracji ściennej w sypialni może okazać się pomocny nasz artykuł, w którym podpowiadamy: Jak ułożyć ramki na ścianie!

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci przezwyciężyć trudny dylemat dotyczący tego, jakie ramki do sypialni wybrać! Jesteśmy pewni, że wiedza, którą właśnie zdobyłaś, umożliwi Ci na stworzenie imponującej dekoracji nad łóżkiem w sypialni.

Zobacz inne wpisy