Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Srebrne czy złote refleksy na ramie — które wybrać?

16.05.2020

Każdy element mebla, każda dekoracja wpływają w znaczący sposób na finalny odbiór wystroju. Dobierając nawet najmniejszą dekorację, powinniśmy wziąć pod uwagę jej dokładną charakterystykę oraz to, czy będzie dobrze komponowała się z innymi akcesoriami naszego wnętrza. Wybierając ramę do zdjęcia czy obrazu, nasz wybór powinien być uzależniony jednak nie tylko od kolorystyki wystroju naszego wnętrza, lecz także od barw i tonacji obrazu. Rama dla obrazu jest jak ciało dla duszy. To właśnie rama uzewnętrznia i wydobywa piękno obrazu. Nieodpowiednia potrafi zepsuć w odbiorze nawet największe arcydzieło. Decydując się na zakup ramki z refleksami, powinnaś zastanowić się nad jej kolorystyką.

Dowiedz się, jakie refleksy będą pasować do Twojego obrazu! Srebrne czy złote? 

Kolor refleksów na ramie, a wystrój wnętrza

Jest kilka czynników, które powinnaś wziąć pod uwagę przy doborze ramy do zdjęcia czy obrazu. Przede wszystkim jest to wystrój mieszkania. Jeśli w Twoim salonie wszystkie dekoracje mają kolor złoty, zastosowanie ramy ze srebrnymi przetarciami, może nie być najlepszym pomysłem. Musisz po pierwsze wziąć pod uwagę kolory innych dekoracji znajdujących się w danym pomieszczeniu. Dopasuj refleksy ramy do kolorów innych dekoracji. W taki sposób stworzysz spójną kompozycję.

Kolor refleksów na ramie, a kolor obrazu lub zdjęcia

Zwyczajowo przyjęło się, że złoto najlepiej pasuje do klasycznych obrazów, a srebro do bardziej nowoczesnych dzieł sztuki. Jednak nie na ten czynnik powinnaś zwrócić najważniejszą uwagę. Drugą najistotniejszą kwestią jest kolorystyka obrazu lub zdjęcia. Złoto jest ciepłym kolorem i bardzo dobrze wygląda w towarzystwie brązów, beży czy szarości. Jeśli obraz, który zamierzasz oprawić, zachowany jest w ciepłej tonacji, złoto idealnie ją podkreśli i przede wszystkim nie odwróci uwagi od dzieła swą kolorystyką. Rama na powierzchni której będą srebrne refleksy, stworzy kontrast dla barw ciepłych. Ma to swoje plusy i minusy. Kontrast pomoże nam na lepsze wydobycie ciemnych kolorów, lecz istnieje ryzyko, że odmienny odcień ramy odwróci uwagę widza od dzieła. Srebrne refleksy, naszym zdaniem, będą lepiej wyglądać w towarzystwie zdjęć czy obrazów zachowanych w chłodniejszej tonacji.

Sztuką jest wybrać ramę, która będzie spójnie komponowała się zarówno z naszym obrazem, jak i z naszym wnętrzem. Wiemy, że ten wybór koloru refleksów na ramie może być trudny, dlatego poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie galerię, która pomoże Ci w podjęciu decyzji.

Brązowa rama ze złotymi refleksami do tradycyjnych wnętrz

Naszą pierwszą propozycją idealną do klasycznego, ciepłego wnętrza jest rama Panama AA. Profil ramy został zachowany w bardzo minimalistycznej pozbawionej ornamentów formie. Jedyną dekoracją tej brązowej plastikowej ramy są miedziano-złote refleksy równomiernie rozłożone na całej powierzchni. 

Delikatny dotyk złota na brązowej ramie Elba DA

Jeśli interesuje Cię delikatne "przemycenie" złota do Twojego wnętrza to z pewnością spodoba Ci się nasz model ramki Elba DA. Ta wyjątkowa rama na swej brązowej powierzchni posiada bardzo delikatne złote szczotkowania. Jest to doskonały wybór dla osób, które chcą delikatnie dodać swoim wnętrzom nutkę elegancji. Profil ramy jest dość szeroki, gdyż ma prawie 7 cm, dlatego jest ona polecana do oprawy obrazów klasycznych w ciepłych barwach.

Propozycja ramki Marbella AA do wnętrz nowoczesnych

Ostatnia propozycja skierowana do bardziej nowoczesnych wnętrz. Rama Marbella AA wykonana została z ciemnego drewna egzotycznego, które zostało poddane srebrnemu szczotkowaniu. Profil ramy jest niemal całkowicie srebrny. Doskonale nada się do oprawy zdjęć i obrazów w chłodniejszej kolorystyce, gdyż podkreśli ich surowy klimat.

Wybór koloru refleksów na ramie powinien zależeć od kolorystyki oprawianego obrazu lub zdjęcia oraz od kolorystyki i barw użytych w naszej aranżacji wnętrzarskiej. Mamy nadzieję, że porady zawarte w naszym artykule pomogą Ci w podjęciu decyzji, jaki kolor refleksów powinnaś wybrać do Twojego obrazu lub zdjęcia.

Zobacz inne wpisy