Wysyłka w 24 godziny

Darmowa dostawa od 200 PLN

Srebrny pasek w ramce — dlaczego jest tak popularny?

28.01.2020

Każdy z nas na pewno uwielbia dodatki do wnętrz. Gdy przechadzamy się po sklepach w poszukiwaniu nowych dekoracji do naszych mieszkań, zawsze sprawia nam to ogromną radość. W zależności od rodzaju wybieranego elementu dekoracyjnego, przy wyborze kierujemy się wieloma czynnikami, m.in. takimi jak charakter urządzanego wnętrza czy też dominacje kolorów, które są obecne w mieszkaniu. Dosyć często sięgamy po taki dodatek jakim jest ramka na zdjęcie. Na popularności zyskuje coraz to bardziej takie zdobienie jakim jest srebrny pasek. Czy jesteście ciekawi dlaczego jest on aż tak popularny? Zachęcamy do przeczytania naszego artykułu. 

Rozpoczynając pisanie stricte o popularyzacji tego konkretnego zdobienia czyli srebrnego paska, koniecznie musimy przybliżyć charakterystykę wnętrz, w których najczęściej spotyka się takie ramki. Pierwszym ze styli, który od razu przychodzi na myśl jest styl loftowy, industrialny i nowoczesny. Wszystkie z wymienionych stylizacji cechują się surowością barw oraz prostotą dodatków. W takim właśnie urządzonym wnętrzu idealnie sprawdzają się wszelkie akcentacje srebrne w kolorze metalicznym. Świetnie się sprawdza w takim przypadku aluminium. 

Nawet przebywając w wysoce nowoczesnym mieszkaniu, zawsze natrafimy na dodatki, które spełniają wiele funkcji praktycznych i cieszą nasze oczy. Często bywa tak, że gdzieś głęboko w szufladzie leży jakiś stary obraz lub fotografia, dawno zapomniana. Wystarczy dobrać odpowiednią, piękną ramę, która nada nowe życie takiemu obrazowi. Taka oprawa zawieszona na ścianie podniesie znacząco walory estetyczne każdego dekorowanego mieszkania. Wysoce istotnym akcentem w każdej dobieranej ramie jest srebrny pasek. To niezwykle elegancki ozdobnik, który może tworzyć korelację z srebrnymi fragmentami obecnymi na powierzchni danego obrazu lub zdjęcia. 

Najpiękniejsze połączenie srebrnego akcentu można dostrzec gdy zestawimy ze sobą obraz lub inne dzieło sztuki, na którym bardzo dużo się dzieje, a ciężko jest przypasować ramę, tak żeby nie przytłoczyć całej kompozycji obecnej na obrazie.

Po krótkim wstępie w tematykę obecności srebrnego paska w ramce, przejdziemy do konkretnych przykładów ram, które przygotowaliśmy dla Was, a które według nas są najbardziej kultowymi modelami ramek ze srebrnym paskiem.

Pierwszym i zarazem topowym reprezentantem ramki posiadającej na swojej powierzchni pasek w kolorze srebrnym jest Lagos AA  

Ta prosta i bardzo nowoczesna ramka w kolorze czarnym wykończona połyskiem posiada subtelny, srebrny pasek od zewnętrznej strony profilu, jednak wygląda on rewelacyjnie w połączeniu z połyskującą czernią! Rama Lagos AA nadaje się wprost idealnie do mieszkań, w których zagościł modernistyczny styl dekoracji wnętrza. 

Kolejna propozycja ramki, na powierzchni której widzimy srebrny pasek i na, którą naprawdę warto zwrócić uwagę jest Hawana AZ

Szeroka i konkretna rama w kolorze czarnym posiadająca bardzo charakterystyczne zdobienie na całej powierzchni, jakim są srebrne cienkie paseczki ułożone względem siebie równolegle i prostopadle w zależności od położenia ramki. Przepiękny dodatek do pomieszczenia art deco. W taką ramę możecie włożyć oryginalną grafikę XXI wieku.

Ostatnią ramą, która zasługuje na szczególną uwagę i jest naprawdę kultowym przykładem ramki ze srebrnym paseczkiem jest Montana AA

Rama Montana AA to rewelacyjny przykład, który pokazuje jak doskonałym zdobieniem jest srebrny pasek. W przypadku tej ramy mamy do czynienia z obecnością paska na całej powierzchni boków ramy. Cały profil Montany AA wymalowany jest na kolor śliwkowy co dodaje jej jeszcze większej elegancji. Wygląda bardzo dobrze w zestawieniu ze srebrnymi dodatkami.    

Każde zdobienie, które widzimy na powierzchni ramy pasuje do zupełnie innych stylizacji oraz kolorów oprawianego obrazu. Coraz bardziej popularnym zdobnictwem okazuje się być srebrny pasek. Stał się on bardzo popularny dlatego, że doskonale rozświetla stylizacje i nadaje elegancji.

Zobacz inne wpisy